XII DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE "PO POLSKU O HISTORII"

26 września 2024 roku 60 uczniów naszego liceum wzięło udział w szkolnym etapie XII Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". W tym roku uczestnicy zmagali się z tekstem"Słów kilka o polskich harcerzach".

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się : Julia Góra , Lena Pilut, Wiktoria Włodyka, Emilia Pieczek, Kacper Kozak, Joanna Stachowicz, Dominika Skwierz, Katarzyna Śledziona , Bartosz Motyka, Martyna Mularz, Julia Sokulska , Jakub Krajewski, Adrian Czarnik, Marcelina Stolarewicz, Daria Stępień, Marcelina Bujak, Faustyna Kołodziej, Hanna Dubij, Emilia Stawarz,Zuzanna Zamorska, Kinga Szopa, Katarzyna Drzał, Karol Wydro, Lena Czarnik, Aleksandra Arciszewska, Szymon Wolan, Natalia Chołody, Lena Cieplak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia 29 października podczas etapu wojewódzkiego , który odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.
17.10.2024

REKRUTACJA DO PROJEKTU PT. „EDUKACYJNY UPGRADE
- PODNOSZENIE KOMPETENCJI UCZNIÓW I NAUCZYCIELI LO W STRZYŻOWIE”

Czas trwania rekrutacji OD 15.10.2024 DO 29.10.2024
Zapraszamy do udziału w projekcie pt. „Edukacyjny upgrade - podnoszenie kompetencji uczniów
i nauczycieli LO w Strzyżowie” uczniów/uczennice, nauczycieli/nauczycielek, rodziców/opiekunów prawnych

Formy wsparcia zaplanowane w projekcie:

1. DLA UCZNIÓW/UCZENNIC

• Wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych– zajęcia rozwijające
  • Wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych – zajęcia wyrównawcze
  • Wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji społecznych
  • Wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych- cyberbezpieczeństwo
  • Wizyty studyjne
  • Wsparcie psychologiczne dla uczniów
  • Wdrażanie programów dotyczących przeciwdziałania zjawiskom patologicznym w (m.in. agresji, uzależnieniom, cyberprzemocy), w tym wsparcie psychologiczne i pedagogiczne dla dyskryminowanych uczniów oraz rodziców/opiekunów prawnych

2. DLA NAUCZYCIELEK/NAUCZYCIELI
  • Podnoszenie kwalifikacji/kompetencji zawodowych nauczycieli
  • Podnoszenie kwalifikacji/kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej
  • Podnoszenie kompetencji zawodowych nauczycieli z zakresu cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem zasobów dostępnych na ZPE
  • Indywidualne formy doskonalenia nauczycieli

3. DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

• Szkoła dla rodziców
  • Projekt jest skierowany zarówno do uczniów/uczennic, nauczycieli/nauczycielek, rodziców/opiekunów prawnych , w tym osób z niepełnosprawnościami.

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Z przyjemnością informuję, że Dominika Butkiewicz z klasy II A i Ksawery Szaro z klasy III B zakwalifikowali się do II części etapu szkolnego 49 Olimpiady Języka Angielskiego.
Serdeczne gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli oraz powodzenia w drugiej części olimpiady.
Karina Zając- szkolny koordynator olimpiady
15.10.2024

Projekt Edukacyjny upgrade - podnoszenie kompetencji uczniów i nauczycieli LO w Strzyżowie

Projekt Edukacyjny upgrade - podnoszenie kompetencji uczniów i nauczycieli LO w Strzyżowie realizowany przez Powiat strzyżowski/Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie w partnerstwie z TOWARZYSTWEM ALTUM, PROGRAMY SPOŁECZNO-GOSPODARCZE ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie FEPK.07.12 Szkolnictwo ogólne współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na podstawie Umowy nr FEPK. 07.12-IP.01-0066/23-00

Okres realizacji Projektu: 01.05.2024 r. – 31.08.2026 r.

Wartość Projektu: 1 031 785,55 zł
Łączna wartość dofinansowania Projektu: 928 606,99 zł w tym:
• ze środków europejskich: 877 017,71 zł
• z dotacji celowej: 51 589,28 zł

Cel główny Projektu:
Celem Projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie poprzez realizację kompleksowego programu rozwojowego i objęcie wsparciem kadry pedagogicznej zatrudnionej w szkole – 40 osób (26Kobiet) i 510 uczniów/uczennic (325Dziewczyn)
i 250 (162Kobiet) rodziców/opiekunów prawnych, z których minimum 34 (22Kobiet) osób podniesie kwalifikacje lub kompetencje zawodowe i minimum 434 uczniów/uczennic (276 Dziewczyn) nabędzie lub podniesie kompetencje kluczowe oraz doposażenie pracowni w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie w okresie do 31.08.2026r.

Zamień szarość na kolor – zrozumieć depresję

Organizatorzy Dnia Walki z Depresją ogłaszają konkurs plastyczny, fotograficzny oraz literacki pod hasłem „Zamień szarość na kolor – zrozumieć depresję”. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na tak szczególnie ważny i istotny problem, jakim jest depresja u młodych osób.

WARUNKI KONKURSU:
1. Konkurs jest adresowany do uczniów LO w Strzyżowie.
2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej (plakat, fotografia, grafika – format minimum A4), literackiej (np. esej, wiersz, opowiadanie) lub plastyczno– literackiej (komiks).
3. Uczestnicy mogą wybrać dowolną formę prezentacji tematu.
4. Prace zgłoszone do konkursu nie mogą mieć autorstwa zbiorowego.
5. Złożenie pracy jest jednoznaczne z:
- oświadczeniem, że składający jest autorem pracy konkursowej,
- wyrażeniem zgody na publikowanie i rozpowszechnianie prac konkursowych na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie i jego profilu na Facebooku.
6. Prace konkursowe winny być złożone w gabinecie pedagoga do dnia 28 października 2024 r.

PODSUMOWANIE PRAC I  NAGRODY:
1. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów konkursu.
2. Ocenie podlegać będą: samodzielność i oryginalność prac oraz ich zgodność z tematyką.
3. Za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca laureaci otrzymają nagrody.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
09.10.2024

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10352 353 następna »