SREBRNA SZKOŁA W RANKINGU „PERSPEKTYW”
NASZE LICEUM PO RAZ KOLEJNY WŚRÓD NAJLEPSZYCH!

I znowu to zrobiliśmy! Nasze Liceum po raz kolejny znalazło się wśród najlepszych szkół w zestawieniu „Perspektyw”, czwarty raz z rzędu zdobywając srebrną odznakę i udowadniając tym samym, jak silną i trwałą pozycję zajmujemy na edukacyjnej mapie województwa. 20. miejsce na 182 licea w licealnym rankingu wojewódzkim i 440. miejsce na 4132 licea w Polsce – te liczby mówią same za siebie!
Wielkie gratulacje i podziękowania dla nauczycieli, uczniów, ich rodziców oraz władz powiatowych jako organu prowadzącego Srebrną Szkołę – ten sukces jest wspólny i wszyscy powinniśmy się nim szczycić.

Podsumowanie projektu edukacji prawnej

Dnia 17 Maja 2022 roku w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Strzyżowie miało miejsce podsumowanie projektu edukacji prawnej .
Uczniowie naszej szkoły w kwietniu uczestniczyli w wykładach organizowanych przez kancelarie prawną i Fundację Pasieka a w majowym etapie biorąc udział w konkursie mogli się wykazać zdobytą wiedzą . Nasze liceum godnie reprezentowali uczniowie klasy I C : Maksymilian Gradzik, Sylwia Sanecka, Daria Szetela, oraz Kacper Kozak.

Eliminacje szkolne
Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

pod hasłem: „Nakręceni przez wieszcza”, wpisujące się w obchody Jubileuszu 110-lecia Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, a także w VII edycję „Potyczek Mickiewiczowskich”- odbędą się 25 maja 2022 r. w Auli na lekcji 4.

Uczestników konkursu recytatorskiego prosi się o kontakt z panią Violettą Wietechą.

W tym dniu nastąpi także ogłoszenie zwycięzcy tegorocznych „Potyczek Mickiewiczowskich” w kategorii: filmik edukacyjny (konkurs klas II).
23.05.2022

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
English Ace (Edycja XXI - 25.03.2022 r.)

Niezwykle cieszymy się z wysokich wyników i szczerze gratulujemy najpierw tym, do których należą najwyższe osiągnięcia:
Julii Szaro z klasy 3Bg – laureatce 1-go miejsca w województwie
i 8-go w kraju!!! (wynik bardzo dobry i nagroda rzeczowa)
Julii Wójcik z klasy 3Ag – laureatce 4-go miejsca w województwie
(wynik bardzo dobry)
Bartoszowi Nowakowi z klasy 3Dp - laureatowi 6-go miejsca w województwie (wynik bardzo dobry)
Emilii Kawie z klasy 3Dp – laureatce 7-go miejsca w województwie
(wynik bardzo dobry)
Aleksandrowi Paskowi z klasy 1D - laureatowi 7-go miejsca w województwie (wynik bardzo dobry)
Wojciechowi Piechowi z klasy 2B – laureatowi 9-go miejsca w województwie (wynik dobry)

Gratulujemy też licznych WYRÓŻNIEŃ za uzyskanie bardzo dobrego i dobrego wyniku
(odpowiednio powyżej 80 i 75% punktów).

Zdobywcami tych wyróżnień są:

Filip Wojtczak z klasy 1A – wynik bardzo dobry
Jakub Bury z klasy 1B – wynik dobry
Barbara Soja z klasy 1C – wynik dobry
Jan Czarnik z klasy 3Ag – wynik bardzo dobry
Gaja Tomala z klasy 3Ag - wynik dobry
Joanna Pasternak z klasy 3Cp - dobry wynik
Zuzanna Koziarska z klasy 3Dp - dobry wynik
Aleksandra Wójcik z klasy 3Bp - dobry wynik
Radosław Gazda z klasy 3Dp - dobry wynik
Zuzanna Maźnicka z klasy 3Dp - dobry wynik
Natalia Król z klasy 3Dp - dobry wynik

Dziękujemy za udział :-) wszystkim 59 uczniom!!!

Szkolna Komisja Konkursowa:
Karina Zając, Anna Graboś-Złotek, Adrian Moskal, Beata Wójcik
16.05.2022

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur Matematyczny - 2022”

17 kwietnia 2022r odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur Matematyczny - 2022” .Głównym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych ”Kangourou Sans Frontières” z siedzibą we Francji. W konkursie uczestniczyła młodzież z 57 państw. W Polsce konkursu przebiegał pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło ogółem 42 uczniów. Niektórzy z nich uzyskali bardzo wysokie wyniki i zdobyli cenne nagrody.
(Kliknij tu – szczegółowe wynik)
16.05.2022

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10315 316 następna »