„WAKACYJNE PODGLĄDANIE PRZYRODY -
zapraszamy do udziału w konkursie!

Lubisz fotografować przyrodę? Potrafisz uwiecznić w kadrze niezwykłe i ulotne chwile spotkań z naturą? Zatem ten konkurs jest dla Ciebie!
Zrób ciekawe i zachwycające zdjęcie telefonem, aparatem lub innym urządzeniem mobilnym, a inspiracją niech będzie przyroda-zarówno ożywiona jak i nieożywiona, czy szczególnie urokliwe miejsce...
Zachęcamy do podróży w naturze-wszak latem w przyrodzie dzieje się tak wiele… Świat roślin i zwierząt zwykle mijany w pośpiechu może okazać się wielce intrygujący, gdy przyjrzeć się mu z bliska z uwagą :-) Chwile zaCHWYCONE czekają na Ciebie!:)
Poniżej regulamin konkursu.

MATURY 2021

Drodzy absolwenci (szczególnie tegoroczni!) i uczniowie, szanowni nauczyciele, zainteresowani edukacją swych dzieci rodzice i wszyscy sympatycy szkoły, czyli – słowem – społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Znamy już wyniki matur – wystarczy spojrzeć, by ocenić, jak wielką edukacyjnie jest nasza szkoła. Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich! Tak trzymać!
07.07.2021

Zdobywamy Koronę Gór Polski

17 czerwca uczniowie klas pierwszych rozpoczęli wędrówkę szlakiem Korony Gór Polski. Promując turystykę górską, ideę krajoznawstwa oraz poprawiając kondycję, zdobywaliśmy Lackową (997 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Niskiego. Rozpoczęliśmy wędrówkę w starej Łemkowskiej wsi – Izby, wędrując tzw. stokówką na Przełęcz Beskid leżącą na granicy Polski i Słowacji. Tutaj rozpoczęła się nasza wspinaczka tzw. „ścianą płaczu” na Lackową. Schodząc z Lackowej zdobyliśmy 2 graniczne szczyty Beskidu Niskiego – Ostry Wierch i Cygielka. Wędrówkę naszą zakończyliśmy w miejscowości posiadającej status uzdrowiska – Wysowej Zdrój. Jest to dawna wioska łemkowska, w której aktualnie zamieszkuje około 700 mieszkańców trzech wyznań. Naszą wędrówkę zakończyliśmy przy cerkwi prawosławnej.

BEZPIECZNE WAKACJE
PIKNIK PROFILKTYCZNE W LO W STRZYŻOWIE

Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.
Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.

XIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PRACĘ Z LITERATURY
DLA UCZNIÓW KLAS I–II LICEÓW i KLAS I-III TECHNIKÓW
został rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że Piotr Michnal – uczeń klasy IIB/G – zajął III miejsce
w XIX Ogólnopolskim Konkursie na pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
To wysokie miejsce w kraju zapewnił sobie pracą na temat: „Jeśli ktoś jest odmienny, to jest
skazany na samotność”. (Aldous Huxley) Motyw inności, wykluczenia i samotności w wybranych
utworach literackich i filmach.
Gratulujemy Piotrkowi i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem ucznia jest Pani Violetta Wietecha
23.06.2021

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10290 291 następna »