Operacja Czysta Rzeka 2021, czyli eko-zadania do wykonania
z okazji Dnia Ziemi i…na co dzień

„Operacja Czysta Rzeka” – pod takim hasłem odbywała się tegoroczna 3. edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej mającej na celu zwrócenie uwagi na konieczność troski o otaczające nas środowisko. Adresatami tej inicjatywy są wszyscy, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu naszego otoczenia. Chociaż w tym roku akcja odbywała się w reżimie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, grupa uczniów naszego liceum podjęła wyzwanie i dołączyła do grona wolontariuszy. W sobotę, 17.04. zaplanowany był finał inicjatywy. Naszym celem było posprzątanie terenu przyległego do potoku płynącego przez Strzyżów-poruszaliśmy się od Biedronki w stronę Łętowni.Efektem naszych działań było zebranie 30 worków śmieci!

„TO MOGĄ BYĆ DOPALACZE!”

Kilka faktów o dopalaczach
Dopalacze to „nowe narkotyki” bardzo niebezpieczne dla człowieka. Konsekwencje ich zażycia mogą być bardzo dotkliwe, ze śmiercią włącznie.Problem tkwi w tym, że po dopalacze sięgają bardzo młodzi ludzie, często jeszcze dzieci, które nie są świadome czyhającego w małym, kolorowym produkcie niebezpieczeństwa.
Są jednak środowiska, którym zależy na dużej sprzedaży narkotyków i dlatego rozpowszechniają informacje mające zachęcić młodych ludzi do spróbowania i uśpić ich czujność. Propagują wśród młodzieży rożne mity fałszujące rzeczywiste skutki brania. Nie mówią o zgonach spowodowanych jednorazowym zażyciem dopalacza, czy wielonarządowych uszkodzeniach i stratach, jakie młodzi ludzie ponoszą, kiedy podejmują nieświadomie ryzyko.
Młodzi ludzie, w tym też dzieci, często nie mają wiedzy na temat tego, że w skład dopalaczy wchodzą substancje psychoaktywne, działające na ośrodkowy układ nerwowy człowieka (mózg), powodując często nieodwracalne zmiany a nawet śmierć.

22.04.2021

Konkurs wiedzy dotyczący narkotyków i dopalaczy rozstrzygnięty!!!!

Konkurs odbywa się w ramach projektu „Narkotyki, dopalacze – czy chcesz podjąć tę ryzykowną grę?” Dziękujemy uczniom klas pierwszych za liczny udział w pierwszym etapie konkursu.
Uczestnicy drugiego etapu konkursu przygotują logo wraz z hasłem kampanii profilaktycznej, promującej rozsądne życiowe wybory. Termin nadsyłania prac konkursowych - 23 kwietnia 2021 roku na adres modliszewska.barbara@lo-strzyzow.pl z dopiskiem „konkurs” lub w sekretariacie szkoły. Technika wykonania pracy i format - dowolny.
Wyniki konkursu opublikowane zostaną na stronie szkoły w dniu 27 kwietnia 2021 roku.
Komisja konkursowa do drugiego etapu zakwalifikowała uczniów, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów. Są to:
1.    Drogoń Jakub
2.    Drozen Klaudia
3.    Dunajski Szymon
4.    Kowalska Julia
5.    Wojciechowska Faustyna
6.    Strzępek Anastazja
7.    Szostak Justyna
8.    Chlebica Maciej
9.    Strzępek Krystian
10.    Piątek Michał
11.    Winiarska Jolanta
12.    Łyszczarz Julia
13.    Myśliwiec Wiktoria
14.    Podsiadło Maciej
16.    Malikowski Jan
17.    Nieroda Kacper
16.04.2021

Przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć

Po raz kolejny zapraszamy naszych uczniów do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem tegorocznej akcji jest nie tylko upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku, lecz także podkreślenie roli, jaką odegrały w nim kobiety; organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku.
W tych pandemicznych okolicznościach działamy zarówno w terenie, jak i w Internecie. Mamy dla Was propozycję: zerwijcie żonkila lub zróbcie papierowego (https://polin.pl/system/files/attachments/szablon%20PL.pdf, https://www.youtube.com/watch?v=8R9QbajMHks), połóżcie obok miejsc związanych ze społecznością żydowską w Waszej lub sąsiedniej miejscowości i zróbcie zdjęcie. Listę miejscowości znajdziecie na stronie https://sztetl.org.pl/. Wykonane zdjęcie udostępnijcie na FB samorządu lub wyślijcie do nauczycieli historii. Akcję możecie także promować poprzez nałożenie okolicznościowych nakładek na zdjęcie na FB.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10284 285 następna »