Bezpłatny Microsoft Office 365
dostępny dla każdego nauczyciela i ucznia naszej szkoły

Nauka zdalna

Drodzy Uczniowie i Szanowni Rodzice
Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 25 marca Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie realizuje zadania dydaktyczne i wychowawcze w formie nauki zdalnej.
Wszyscy uczniowie, w miarę posiadanych możliwości komunikacyjnych, zobowiązani są do utrzymywania kontaktu z nauczycielami uczącymi.

Naukę zdalną organizują nauczyciele poszczególnych przedmiotów, wykorzystując narzędzia, których skuteczność komunikacyjna została sprawdzona w okresie zawieszenia zajęć szkolnych.

Ponadto informujemy, że na stronie internetowej szkoły uruchamiamy zakładkę „Nauczanie zdalne”. Znajdą się tam wszelkie informacje służące jakości pracy szkoły w okresie nauki w trybie zdalnym oraz treści przydatne uczniom w radzeniu sobie z przyswajaniem wiedzy w trudnej sytuacji epidemii koronawirusa. Rodzice zaś dowiedzą się, jak pomóc dziecku skutecznie i bezpiecznie uczyć się w warunkach domowych.

Prace techniczne, możliwe przerwy w dostępie do aplikacji dziennika

Komunikat firmy VULCAN
Informujemy, że obecnie trwają prace techniczne, mające na celu zwiększenie wydajności naszych serwerów i przygotowanie aplikacji UONET+ na wielokrotnie zwiększony ruch w kolejnych dniach. Może to skutkować przerwami w dostępach do pojedynczych lokalizacji dziennika. Planowane zakończenie prac to 26.03 godzina 8:00.

ZAMKNIĘCIE BUDYNKU

DECYZJĄ ORGANU PROWADZĄCEGO SZKOŁĘ, BUDYNEK LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO POZOSTAJE ZAMKNIĘTY DLA OSÓB NIEBĘDĄCYCH PRACOWNIKAMI.

PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY POD NR. (17)2761249
LUB PRZEZ E-MAIL: [email protected]
16.03.2020

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć

Wszystkich uczniów zobowiązujemy do systematycznego sprawdzania informacji zamieszczanych przez nauczycieli w zakładce "zadania domowe" dziennika elektronicznego.

Poradnik MEN
Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

• dziennika elektronicznego,
• strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
• mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

KLIKNIJ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z DALSZĄ CZĘŚCIĄ PORADNIKA

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10259 260 następna »