KOLOROWA I SŁODKA JESIEŃ

Jesień to bardzo hojna i wielobarwna pora roku, która przynosi ze sobą mnóstwo darów oraz dostarcza wielu inspiracji i pomysłów do wykonania. Zapraszamy zatem do działania!
Wykonaj jesienną ozdobę, np.  stroik, wianek, lampion z naturalnych materiałów zebranych w lesie czy ogrodzie (kolorowe liście, szyszki, żołędzie, kasztany, owoce dzikiej róży i jarzębiny, wrzosy….). Takie dekoracje zrobisz w mgnieniu oka-dzięki Twojej kreatywności☺. Nie potrzebują one żadnego nakładu finansowego, a wnoszą do naszych domów potrzebną, zwłaszcza na szaro-bure jesienne dni, dawkę ciepła, optymizmu i przytulności. Możesz też upiec jesienne, aromatyczne ciasto, wykorzystując sezonowe warzywa i owoce (dynie, marchew, jabłka, śliwki, orzechy, cukinię, szpinak czy buraki ćwikłowe)-takie ciasta, np.szarlotki, marchewkowce czy dyniowce są pyszne i zdecydowanie zdrowsze od słodyczy, które można kupić w sklepie. Swoje dzieła przynieś do szkoły 28.10 2021 na akcję charytatywną. Dochód z akcji będzie przeznaczony na wsparcie budowy Pierwszej Szkoły Muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej, której zdolni uczniowie gościli u nas we wrześniu.
Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji!
22.10.2021

Depresja, rozumiesz, pomagasz

Dnia 13 października obchodziliśmy w naszej szkole , którego celem było rozpowszechnienie wśród uczniów wiedzy na temat tej choroby oraz ukazanie sposobów jej leczenia. Uczniowie klas pierwszych, którzy uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Jakuba Stolarskiego z klasy III Cg oraz Oliwię Zaremba z klasy III Ap zostali uświadomieni o tym, że depresja to bardzo podstępna i wyniszczająca choroba związana z zaburzeniami nastroju, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Biorąc udział w warsztatach grupowych przygotowanych przez Panią Pedagog uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. o przyczynach depresji, jej objawach a także o miejscach, w których można szukać wsparcia i pomocy. Po spotkaniu na szkolnym korytarzu wszyscy zostali zaproszeni do włączenia się we wspólny taniec po czym otrzymali symboliczny lizak, który z pewnością jest swoistego rodzaju antydepresantem dającym spokój i ukojenie.
ks. Karol Hadam
21.10.2021

IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe
„Po polsku o historii”

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w szkolnym etapie IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii. W tym roku uczestnicy konkursu zmagali się z tekstem „Niepokorni przywódcy”.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się :Kinga Angielska, Agata Ficek, Julia Gazda, Wiktoria Giera, Weronika Jamróz, Emilia Kawa, Zuzanna Koziarska, Paulina Kunysz, Kacper Kwater, Paulina Leśniak, Bartosz Motyka, Emilia Pieczek, Anastazja Strzępek, Kamil Tutak, Justyna Szostak, Kinga Winiarska, Julia Witowska, Kamila Wnęk, Zuzanna Zajchowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator szkolny konkursu - Urszula Mendelowska
20.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej

Drodzy Przyjaciele – nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi LO im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Dzień Edukacji Narodowej to nasze święto. Czas, w którym – pomimo codziennych trosk, kłopotów i zmartwień – uzmysławiamy sobie, że nasza praca ma głęboki sens, że kształcenie i kształtowanie młodzieży należy do najwznioślejszych działań społecznych. Celebrujmy tę chwilę.

Wszystkiego najlepszego!
13.10.2021

Skutecznie przeciw przemocy -
rozwój systemu przeciwdziałania przemocy w gminie Strzyżów...

...Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzyżowie, w związku realizacją projektu, pn. "Skutecznie przeciw przemocy- rozwój systemu przeciwdziałania przemocy w gminie Strzyżów" w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" edycja 2021, informuje, że jednym z zaplanowanych działań jest opracowanie LOKALNEJ DIAGNOZY POTRZEB W OBSZARZE PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY.

W związku z powyższym opracowane zostały ankiety skierowane do uczniów oraz osób dorosłych z terenu gminy Strzyżów.
Zapraszamy do zapoznania się i wypełnienia ANONIMOWYCH ankiet pod następującymi linkami:

OSOBY DOROSŁE

Informacja przesłana przez:Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzyżowie
11.10.2021

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10293 294 następna »