Pomagam bo… mogę… chcę… wybieram

- odkryjmy w sobie radość dzielenia się

W środę 12 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z koordynatorem Grupy Wsparcia Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Spotkanie to było niezwykłą „lekcją wychowawczą”, uczącą pokory oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, było zachętą do przełamania swojego lenistwa, strachu, obaw, by pokazał każdemu czytelnikowi, że warto podjąć tą trudną, ale cudowną pracę i przygodę, jaką jest bycie wolontariuszem. Każdy gest, nawet najdrobniejszy …… zmienia świat….. czyjś świat….. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia.
Pani Agnieszka Jankowska-Rachel psycholog Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci spotkała się z grupą uczniów zainteresowanych funkcjonowaniem Fundacji. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością Fundacji, formami wsparcia skierowanymi do chorym dzieci i ich rodzin. Wolontariusze mogą podjąć współpracę z Hospicjum jako wolontariusze akcyjni, bądź wolontariusze medyczni, inni, w miarę swoich możliwości mogą włączyć się w pomoc w ramach stale prowadzonych przez Fundację akcji.
Spotkanie to było również okazją do  wręczenia nagród i wyróżnień dla uczestników konkursu promującego treści wolontariatu pod hasłem „ Pomagać jest fajnie”. Konkurs ten ogłoszony został w związku z przystąpieniem szkoły do Ogólnopolskiego konkursu „ Szkolny Klub Wolontariatu”.
W kategorii Plakat- I miejsce- Sylwia Gaweł - II B
W kategorii Opowiadanie – I miejsce - Ewelina Wałach II D
Wyróżnienie – Sandra Krupa II D
Natalia Kozimor I C