Wojewódzki Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej

Aleksandra Urban i Justyna Wójcik – uczennice klas 2C i 1C laureatkami
X-ego Wojewódzkiego Konkursu Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej

31 stycznia 2017r. w hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej odbył się jubileuszowy X Wojewódzki Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej, którego organizatorami byli kolbuszowskie liceum oraz Starostwo Powiatowe. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli między innymi J. E. Ks. Biskup Jan Wątroba, Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki a także Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego. Na świątecznie udekorowanej scenie wystąpiło ponad 100 uczniów z całego Województwa Podkarpackiego (m.in. Rzeszów, Nowa Sarzyna, Łańcut, Dynów, Stalowa Wola, Tarnobrzeg) prezentując kolędy w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, łacińskim oraz łemkowskim. Jurorzy oceniali nie tylko aspekty wokalne, ale także poprawność językową, interpretację oraz oryginalność wykonania. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Aleksandra Urban z klasy 2C oraz Justyna Wójcik z klasy 1C i wykonaniem utworu Mary, did you know? w języku angielskim wyśpiewały I miejsce w kategorii zespołów.
Gratulacje!!!
B.Wójcik