Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Troje uczniów – Martyna Dziadosz (kl. Ic), Seweryn Presnal (kl. Ia), Aleksandra Tęczar (kl. Ia) - zakwalifikowało się jako zespół do II etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Nasi uczniowie zdobyli maksymalną liczbę 60 punktów, zajmując pierwsze miejsce w województwie ex aequo z uczniami z Jarosławia. II etap odbędzie się 14 marca w Rzeszowie.
Udział w olimpiadzie jest zwieńczeniem realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat historii i funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych, w tym obowiązków osób fizycznych i przedsiębiorców.
Dla potrzeb przedsięwzięcia nauczyciele podstaw przedsiębiorczości zmodyfikowali program nauczania oraz prowadzili lekcje i zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem nowatorskich materiałów dydaktycznych opracowanych przez autorów projektu przy współpracy z metodykiem nauczania, który tworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi.
Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Opiekunowie uczniów: Ewelina Drozd i Regina Pelczar.
Więcej informacji: http://www.zus.pl/LekcjezZus/Strony.aspx?id=4&page=1
01.02.2017