Festiwal Nauki w Instytucie Filologii Germańskiej

Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dnia 7 grudnia 2015 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach z języka niemieckiego organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie biblioteki austriackiej, gdzie zostaliśmy zapoznani z interesującą historią tego kraju. Księgozbiór tej biblioteki liczy ponad 6 tys. egzemplarzy i cały czas się powiększa o nowe pozycje. Książki są udostępniane nie tylko studentom, ale wszystkim zainteresowanym. Następnie odbył się quiz o Austrii, zachęcający wszystkich do udziału wyjątkowymi nagrodami. Cała tematyka warsztatów była związana ze świętami Bożego Narodzenia. Na zajęciach fonetycznych doskonaliliśmy wymowę niemiecką poprzez śpiew i recytację. Obejrzeliśmy dwie bardzo ciekawe prezentacje multimedialne, dzięki którym poznaliśmy kulturę i obyczaje krajów niemieckojęzycznych. Na warsztatach panowała miła atmosfera. Zajęcia prowadzone przez studentów były bardzo interesujące. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę o nowe słownictwo. Pobyt na warsztatach dał nam wiele radości. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy będą częściej organizowane.
K.Hedesz, A.Saletnik, A.Szymańska, P.Walkiewicz (2C)
14.12.2015