wybory do Samorządu Uczniowskiego - wyniki

Dnia 22 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w nich udział 312 uczniów. Najwięcej głosów (158) otrzymała Joanna Mazur (kl. IIC), zostając tym samym przewodniczącą szkoły. Jej zastępcą został Miłosz Ruszała (kl. IE) – 118 głosów. Sekretarzem SU została zaś Aleksandra Ziobro (kl. IC) - 36 głosów.
W pierwszym semestrze samorząd zamierza realizować projekt Młody Obywatel, konkretyzowany poprzez pomoc w zbiórce pieniędzy na rzecz uczennicy naszej szkoły, Sylwii Makuch. Sylwia ma 17 lat, jest uczennicą klasy 1E i od urodzenia choruje na mukowiscydozę. To nieuleczalna choroba genetyczna objawiająca się nadmierną produkcją i zagęszczeniem śluzu w organizmie, co zaburza pracę m.in. układu oddechowego oraz pokarmowego. Od kilku miesięcy Sylwia korzysta z tlenu, bo uszkodzone płuca nie są w stanie same dotlenić organizmu. Jedynym ratunkiem dla Sylwii jest przeszczep płuc, który może odbyć się w klinice w Niemczech, a koszty zabiegu znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziców. Poza tym projektem samorząd zamierza przeprowadzić kampanię promującą honorowe dawstwo krwi, włączyć się w propagowanie działań dotyczących profilaktyki dopalaczy, utworzyć Szkolny Klub Kibica, zorganizować grę miejską oraz Dzień Chłopaka.
16.11.2015