Językowa lekcja otwarta – More Than Words

28 października 2015r. gościliśmy w naszym liceum uczniów szkół gimnazjalnych ze Strzyżowa i Wiśniowej, którzy wraz z licealistami z klas 1C i 2C uczestniczyli w lekcji otwartej poświęconej językom Europy.
Lekcja została zorganizowana w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków i miała na celu popularyzację edukacji językowej oraz budzenie motywacji do rozwoju zainteresowań i umiejętności językowych wśród uczniów, jak również doskonalenie zawodowe i wymianę doświadczeń nauczycieli języków obcych oraz rozwijanie współpracy pomiędzy placówkami III-go i IV-go etapu edukacyjnego naszego powiatu. Uczniowie gimnazjów mieli okazję spotkać się z rówieśnikami i nawiązać nowe znajomości, a także zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły w zakresie języków obcych.
Na treść lekcji złożyły się różnorodne ćwiczenia, quizy, prezentacje oraz artystyczne występy uczniów klas 2C i 3C. Uczestnicy pracowali w grupach metodami aktywnymi, a kolejne zadania z zakresu różnych aspektów historii i kultury Europy pozwalały im odkrywać, że język to „more than words”, czyli znacznie „więcej niż słowa”.
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tych ciekawych zajęciach zachęci młodzież do aktywnego udziału w innych inicjatywach dydaktycznych i wychowawczych organizowanych w naszej szkole.
B.Wójcik
16.11.2015