Kraków da się lubić !

W dniu 11.04.2014 uczniowie klasy III B udali się na wyjazd do Krakowa, aby zwiedzić kilka niecodziennych miejsc, które wylicytowali w koncercie charytatywnym „Obudź w sobie Anioła”. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie na powierzchni 17 ha mogli zobaczyć aż 1500 zwierząt z 260 gatunków. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Następnym udaliśmy się do studia RMF FM, mieszczącego się na Kopcu Kościuszki, po którym oprowadzał nas Marek Rusinek. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska jak powstają audycje radiowe, dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat obróbki dźwięku czy odbioru telefonów od słuchaczy, a także śledzić „na żywo” przebieg słynnych „Faktów w RMF FM” oraz konkursu z otwieraniem sejfów. Zobaczyć mogliśmy pracę dziennikarzy, których głosy znane są niemal wszystkim Polakom.

Kolejnym najbardziej oczekiwanym celem naszej wyprawy było zwiedzanie Alvernia Studios, czyli kosmiczne wnętrza wytwórni filmowej. Trzynaście różnej wielkości metalicznych kopuł zbudowanych przy autostradzie przykuwa uwagę każdego, kto przejeżdża trasą A4. Tuż przed bramą wjazdową witała gości portiernia w kształcie kasku astronauty, a wewnątrz dwumetrowy Ksenomorf z "Obcego”. Do nietypowego powitania dołączyło się zaproszenie na najlepszej jakości kawę i gorącą czekoladę, której zachwytu nie było końca. Uczniowie nie mogli nadziwić się korytarzom ze stali i szkła, z drzwiami otwieranymi za pomocą czytnika linii papilarnych, wszystkim sprzętom utrzymanym w kosmicznym klimacie oraz ekskluzywnemu wyposażeniu z czerwonej skóry. Mogliśmy również dowiedzieć się o produkcji filmu - od nagrania scen do połączenia ich z dźwiękiem. Pozwolono im także zadawać pytania z czego największym zainteresowaniem cieszyło się „Co zrobić żeby tam pracować?” ;). W wytwórni zrealizowano znane produkcje: „Kamienie Na Szaniec, Jack Strong, Pod mocnym Aniołem, Drogówka, Bejbi Blues i wiele innych”. Po skończonym zwiedzaniu każdy otrzymał pamiątkowe gadżety RMF oraz płyty znanych artystów.

Ostatnim celem podróży był Krakowski rynek, na którym uczniowie mogli nieco odpocząć i nabrać sił na drogę powrotną.

Całość wyjazdu została uwieczniona ogromną ilością zdjęć oraz materiałem z kamery GoPro, z którego zrealizowany film z wieloma niesamowitymi ujęciami.
Edyta Niewiarowska
14.05.2014