Inauguracja projektu „Obywatel PRO”

We wtorek 22 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu „Obywatel PRO”, który na Podkarpaciu: w Strzyżowie i  Krośnie realizuje Fundacja Rozwoju „Dobre Życie”, a na Mazowszu Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP – KLATKA. Po inauguracji oficjalnie wystartowała rekrutacja do projektu. Zespół Fundacji podkreśla, że „Obywatel PRO” to inicjatywa dla osób pełnych pomysłów, które chcą zdobyć wartościowe doświadczenie, rozwinąć swoje umiejętności, wpłynąć w pozytywny sposób na swoją rzeczywistość oraz spędzić swój czas w wartościowy sposób.
Wykorzystaj swoje pomysły i pasje, włącz się w działanie! Informacje i zgłoszenia: http://dobrezycie.org/obywatel-pro/rekrutacja
Zapraszamy do oglądnięcia filmu i przeczytania relacji z inauguracji, która napisała uczennica klasy 2E Kornelia Wrona

22 października 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie im. Adama Mickiewicza odbył się tak zwany FLASH MOB. Jest to rodzaj zabawy polegający na zebraniu nieokreślonej ilości osób mających za zadanie przedstawienie jakiejś scenki, która ma wywrzeć wrażenie na zaskoczonych widzach. W naszym przypadku był to układ taneczny. Wydarzenie zostało poprzedzone EWAKUACJĄ.
O godzinie 10:15 w całym liceum rozległ się sygnał alarmu przeciwpożarowego ; cała szkoła została ewakuowana na zewnątrz. Nasz dyrektor poprosił nauczycieli o policzenie uczniów w  klasach - co miało wzbudzić jakiś rodzaj przerażenia - ale chwilkę później przyznał, że były to tylko ćwiczenia - i na naszych twarzach pojawił się uśmiech. Następnie zaprosił wszystkich do atrium na małą niespodziankę!
     Około pięciu minut zajęło nam zorganizowanie się i wszyscy powędrowali w stronę wyznaczonego miejsca, tam czekała na nas mała atrakcja. W przeciągu minuty usłyszeliśmy muzykę i w mgnieniu oka na scenie atrium pojawiła się około 40-osobowa grupa uczniów naszego liceum. Na twarzach wszystkich zebranych widać było zdziwienie, gdy uczniowie zaczęli tańczyć, skakać i wygłupiać się. Było to dla nich nie lada wyzwanie! Pod koniec tańca na scenie pojawił się GRZEGORZ PITTNER – choreograf, a także osoba która zmobilizowała uczniów do tego przedsięwzięcia. Zadziwił wszystkich swoim mini układem tanecznym. Aby jeszcze bardziej zadziwić publiczność uczniowie dołożyli do tego końcowy numer „HARLEM SHAKE” – rodzaj tańca, ale bardziej zaskakującego, porywczego i mającego wzbudzić śmiech. Jedną z atrakcji podczas tego ostatecznego tańca był występ ucznia III klasy KAMILA ZEIDA, który w przebraniu strażaka rozpoczął zabawę z balkonu starego budynku. Po występie powiedział: „To było niesamowite ; jak spełnienie marzeń. Wyszedłem na ten balkon i wszystkie oczy były zwrócone w moja stronę, nie wiedziałem co mam zrobić, bo strasznie się stremowałem. Zamknąłem oczy i zrobiłem to co uważałem za stosowne, a jak wyszło to chyba dodawać nie muszę". Zabawa zakończyła się oklaskami ze strony publiczności, śmiechem i oczywiście pozytywnym humorem. Na końcu w imieniu całej grupy wypowiedzieli się przewodnicząca szkoły Karina Błażejewska, zastępca Patryk Materna a także przedstawicielka Fundacji Dobre Życie, która realizuje projekt OBYWATEL PRO, Aleksandra Chodasz!
     Przedsięwzięcie grupy naszych uczniów uważamy za bardzo udane !!! Wydaję nam się, że wszyscy doskonale się bawili. Zarówno występujący, jak i oglądający. Przygotowującym występ i publiczności: Dziękujemy !!!
A. Chodasz, K. Wrona
25.10.2013