Spotkanie z ubiegłorocznymi absolwentami Liceum

Nauczyciele Zespołu Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych zorganizowali w dniu 23 września spotkanie ze studentami drugiego i trzeciego roku na uczelniach o charakterze matematycznym i politechnicznym. Zaproszeni goście to oczywiście absolwenci naszego Liceum z ostatnich kilku lat. Obecnie są studentami najlepszych polskich uczelni takich jak Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, AGH, Uniwersytet Jagielloński.
     W pierwszej części spotkania uczestniczyli tylko nauczyciele. Mogli się dowiedzieć, jak studenci z perspektywy rozpoczętych studiów, oceniają wyniesioną ze szkoły wiedzę i umiejętności. Te cenne informacje dały możliwość sprawdzenia, jak dopasowana jest oferta naszej szkoły do wymagań wyższych uczelni. Pozwoli to w przyszłości na tworzenie i modyfikację profili kształcenia tak, aby spełniały oczekiwania uczniów i były optymalnie dopasowane do podjęcia studiów w wybranym kierunku.

Druga część spotkania to dyskusja i odpowiedzi na pytania uczniów z klas o profilach politechnicznych. Aby zapewnić swobodę dyskusji, odbyła się ona bez udziału nauczycieli. Praktyczne rady starszych kolegów z pewnością pomogą uczniom klas pierwszych w wyborze profilu kształcenia, a "trzecioklasistom" być może również kierunku studiów.

Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie swojego "starego Liceum". Jako nauczyciele byliśmy naprawdę dumni patrząc na Was, dorosłych już ludzi, gdy wymienialiście nazwy najlepszych uczelni na których studiujecie. Cieszy nas, że czujecie więź z naszym Liceum. Zapraszamy Was ponownie za rok. Mamy nadzieję, że te spotkania staną się coroczną tradycją, a nasi obecni uczniowie będą mogli ponownie skorzystać z Waszych doświadczeń.

Bogusław Popieluch w imieniu
Zespołu Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych