Sprawozdanie z Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

English ACE jest ogólnopolskim konkursem języka angielskiego, organizowanym od wielu lat przez firmę Łowcy Talentów Jersz. W bieżącym roku szkolnym konkurs miał miejsce 13 marca 2013r.
W Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie łącznie zgłosiło się do testu 20 osób, w tym w wersji Junior wzięło udział 8 uczniów klas pierwszych, a do poziomu Student przystąpiło 11 uczniów z klas drugich i 1 uczeń klasy trzeciej.
Stopień trudności konkursu jest bardzo wysoki ze względu zarówno na szeroki zakres materiału obejmujący różnorodne zagadnienia gramatyczne, leksykalne oraz treści kulturoznawcze, jak i na skomplikowaną formę. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru i składa się z 28 zadań z odpowiedziami A, B, C i D, z których każda może być prawdziwa lub fałszywa. Na wstępie uczeń otrzymuje 112 punktów, po jednym na każdą możliwą odpowiedź. Jeśli udzieli poprawnej odpowiedzi, uzyskuje dodatkowy punkt, za brak odpowiedzi przyznaje się 0 punktów, a za odpowiedź nieprawidłową uczeń traci 1 punkt.

Kilku uczniów naszej szkoły uzyskało w tym roku wyjątkowo wysokie wyniki.
Uczennica klasy 2G Aneta Kwolek została laureatem konkursu z bardzo dobrym wynikiem 88,39%. Jednocześnie zajęła pierwsze miejsce w województwie i siódme w kraju. Organizatorzy przyznali Anecie nagrodę rzeczową B2.
Duży sukces odniosło także dwoje innych uczniów klasy drugiej – Alicja Rupar z 2B i Maciej Muniak z 2C, którzy za bardzo dobry wynik powyżej 85% punktów zostali wyróżnieni dyplomami D2 i uzyskali odpowiednio – Alicja trzecie i Maciek czwarte miejsce w województwie.
Siódme miejsce w województwie zajęła Alicja Czepiela z klasy 2C, która za dobry wynik powyżej 80% otrzymała dyplom uznania D2.
W pierwszej dziesiątce w województwie znalazł się także uczeń klasy 2B Piotr Bliźniak (miejsce dziesiąte).

Pochwała należy się też uczniom klasy pierwszej.
Mateusz Machowski i Piotr Ryzak z klasy 1A oraz Kajetan Kruczek z klasy 1B z dobrymi wynikami powyżej 80% otrzymali dyplomy uznania D2 i zdobyli odpowiednio: Mateusz trzecie miejsce w województwie i dwudzieste ósme w kraju, a Piotr i Kajetan ex aequo piąte miejsce w województwie i trzydzieste pierwsze w kraju.
W pierwszej dziesiątce w województwie znalazł się także uczeń klasy 1E Kamil Leśniak (miejsce dziesiąte).

W kategorii klas trzecich Kamil Przewoźnik z klasy 3G zajął dziewiąte miejsce w województwie.

Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:
Lp.    Imię i nazwisko    Klasa    Opiekun    Wynik (pkt) + wyróżnienia    Lokata
województwie    Lokata
w kraju
JUNIOR - KATEGORIA KLAS I
1    Mateusz Machowski    1A    KR    185 – dyplom D3 (82,59%)    3    28
2    Piotr Ryzak    1A    KR    184 - dyplom D3 (82,14%)    5    31
3    Kajetan Kruczek    1B    KR    184 - dyplom D3 (82,14%)    5    31
STUDENT - KATEGORIA KLAS II
1    Aneta Kwolek    2G    BL    198 – tytuł laureata, nagroda B2 (88,39%)    1    7
2    Alicja Rupar    2B    KR    196 - dyplom D2 (87,5%)    3    14
3    Maciej Muniak    2C    KZ    191 - dyplom D2 (85,27%)    4    32
4    Alicja Czepiela    2C    KZ    181 - dyplom D3 (80,8%)    7    81
STUDENT - KATEGORIA KLAS III
1    Kamil Przewoźnik    3G    KZ    165    9    91

Dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki szkolna komisja konkursowa przygotowała nagrody w postaci materiałów do nauki języka angielskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymują od organizatorów dyplom uczestnika. Zostaną również nagrodzeni odpowiednio ocenami bardzo dobrymi i celującymi z języka angielskiego.

Szkolna komisja konkursowa
Beata Wójcik