„DESIGN COMPANY” w finale Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo „DESIGN COMPANY” prowadzone przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, znalazło się w grupie trzydziestu najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw z Polski. W dniach 11 i 12 kwietnia 2013 roku przedstawiciele uczniowskiej firmy uczestniczyli w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2013, który odbył się w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do PRODUKCIKU w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” zgłosiło się w tym roku ponad 200 zespołów. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w „grze edukacyjnej” polegającej na założeniu i prowadzeniu własnej firmy. Działalność młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa „DESIGN COMPANY” opiera się na sprzedaży koszulek, wykonywaniu ozdób okolicznościowych oraz wydruku gazetki lokalnej.
Jednym z celów społecznych firmy jest profilaktyka bezpieczeństwa.
Wspólnicy DESIGN COMPANY:
Kamil Tomaszewski kl. 2A