Sukces w konkursie "Technologie Informacyjno Komunikacyjne? - Tak!"

Uczeń klasy 3A, Radosław Dziadosz awansował do półfinału III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Technologie Informacyjno Komunikacyjne? - Tak! (w skrócie "TIK?-Tak!"). Jest to kolejny sukces tego znanego wszystkim uczniom i nauczycielom świetnego informatyka, twórcy naszej nowej strony WWW (I miejsce w konkursie "Witryna Internetowa Mojej Szkoły"), "szefa" nagrodzonego miniprzedsiębiorstwa STRZYŻÓW.TV oraz inicjatora i uczestnika wielu innych konkursów w naszej szkole.
Cieszący się dużą popularnością konkurs, organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, zgromadził w tym roku 800 szkół i ponad 23 tysiące uczestników! Radek znalazł się wśród stu uczniów którzy awansowali do półfinału w kategorii "szkoły ponagimnazjalne".
     Konkurs ma charakter gry informatycznej. Gra nie polega jednak na strzelaniu :) W trakcie kilkudniowych eliminacji składających się z 10-cio minutowych sesji zadawane były pytania z zakresu informatyki, na które należało odpowiadać w ciągu kilku sekund! Nie było więc szansy na zastanawianie się lub szukanie odpowiedzi. Od uczestników wymagana jest ogromna wiedza, szybkość działania i podejmowania decyzji. Wyniki konkursu informują nas, że Radek udzielił 645 poprawne odpowiedzi na zadane pytania!
     W dniu 19.04.2013 odbędą się zawody które wyłonią uczestników finału. Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki, liczymy na awans i sukces w finale.
Bogusław Popieluch

17.04.2013