"Net Masters Cup" 2013 - jesteśmy w półfinale!

Po roku przerwy ruszył ponownie konkurs Net Masters Cup "Zostań Mistrzem Internetu" czyli "Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie". Jest to największy w Polsce i jeden z większych w Europie konkursów wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych.
Z dumą pragniemy poinformować, że mimo 2351 startujących drużyn do półfinału olimpiady zakwalifikowały się aż dwie drużyny z naszej szkoły. Są to:
"KORNIKI " w składzie:
     Radosław Dziadosz
     Przemysław Ziobro
     Patryk Jarosz

"SIEŃ | TAKA SYTUACJA" (drużyna naprawdę tak się nazywa :) w składzie:
     Konrad Chmiel
     Patryk Lasota
     Jakub Moskwa

Wszyscy uczniowie z klasy 3A

Tematyka konkursu obejmuje specjalistyczną wiedzę informatyczną i wymaga od uczestników dużych umiejętności w szybkim wyszukiwaniu i selekcji informacji z Internetu. Pierwsze etapy mają charakter "online". Drużyny mają po 30 minut na rozwiązanie 30-tu zadań informatycznych. Drużyny rozwiązują testy w różnych terminach, a zadania są inne dla każdej drużyny.

Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem przez:
  • Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji,
  • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Urząd Komunikacji Elektronicznej,
  • Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe:
  • Politechnika Łódzka
  • Politechnika Poznańska
  • Politechnika Warszawska
  • Politechnika Wrocławska
  • Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
  • Szkoła Główna Handlowa
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Nad poziomem merytorycznym czuwa także Polskie Towarzystwo Informatyczne.

W pierwszym etapie udział wzięły 4 drużyny z naszej szkoły po 3 zawodników każda. Zawody odbyły się w dniach 12-13 marca. Następny etap olimpiady odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia.
Łącznie 350 drużyn z całej Polski (w tym 50 drużyn z województw podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego) walczyć będzie o wejście do finału.

W finale każdy z członków zwycięskiego zespołu, oprócz cennych nagród rzeczowych, otrzyma min. roczne stypendium podczas studiów na kierunku informatycznym o łącznej wysokości 10.000zł!
     Gratulujemy półfinalistom i prosimy o trzymanie kciuków za nasze drużyny :)

Opiekun drużyn: Bogusław Popieluch
11.04.2013