VIII edycja Turnieju Matematyczno - Fizycznego

W dniu 16 marca 2013r. w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie odbył się VIII Powiatowy Turniej Matematyczno – Fizyczny – „Matematyka i fizyka dla każdego - przez zabawę do wiedzy”. W turnieju uczestniczą trzyosobowe zespoły gimnazjalistów, których zadaniem jest wykazanie się wiedzą z matematyki i fizyki – nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się siedem zespołów z Gimnazjów w Dobrzechowie, Frysztaku, Strzyżowie, Wielopolu Skrzyńskim, Wiśniowej, Wysokiej Strzyżowskiej oraz Żarnowej. Aura, w dniu poprzedzającym turniej, budziła obawy zarówno organizatorów, jak i uczestników – silne opady śniegu, były przyczyną sporych utrudnień w komunikacji. Jednak następnego dnia śnieg przestał padać, zaświeciło słońce i wszystkim zespołom udało się dotrzeć z zasypanych miejscowości.
Po uroczystym otwarciu turnieju przez Pana Dyrektora Zbigniewa Hołówko i Pana Starostę Jana Stodolaka, drużyny zaprezentowały wybrane przez siebie doświadczenia pokazowe z fizyki. Jak zwykle ta część turnieju jest dla drużyn bardzo emocjonująca. Poziom prezentowanych doświadczeń był wysoki a ich zademonstrowanie wymagało, w niektórych przypadkach sporego opanowania. Następnie uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru z matematyki. Każdy z nich indywidualnie pracował na wynik drużyny.
W czasie krótkiej przerwy przy skromnym poczęstunku uczniowie i ich opiekunowie dzielili się wrażeniami, natomiast Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący - Pan dyr. Zbigniew Hołówko oraz nauczyciele matematyki - Beata Jamróg i Tomasz Jakubasz, dokonała podsumowania dwóch etapów turnieju. Wyniki wskazywały, iż rywalizacja w trzecim etapie, będzie wyrównana. Również w tej części turnieju wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności, zarówno z matematyki, jak i fizyki. Najlepszą drużyną okazał się zespół z Gimnazjum Publicznego w Wiśniowej w składzie: Aleksandra Irzyk, Dawid Birówka i Paweł Mendocha.
Nagrodą za zwycięstwo były wysokiej klasy kalkulatory naukowe. Pozostali gimnazjaliści również otrzymali nagrody w postaci kalkulatorów. Sponsorem nagród był Pan Dyrektor LO Zbigniew Hołówko, któremu serdecznie dziękujemy za przychylność. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania za doskonałe przygotowanie uczniów do turnieju.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WSPANIAŁEJ POSTAWY
Organizatorzy turnieju: Maria Cieplińska, Marta Rybczyk i Jerzy Moskal