Święto Niepodległości

W dniu 15.11.2012 r. w naszym liceum odbyła się uroczysta akademia zorganizowana ku czci obchodów 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość szkolną poprowadzili uczniowie z klas 1B, 1D, 1E, 2D i 3G, pod czujnym profesorskim okiem Pani Bożeny Baranowskiej i Pana Michała Oberca.
Akademia miała na celu przypomnienie o zwycięstwie Polaków. Później uczniowie ubrani w odświętne stroje, zaprezentowali publiczności krótki, ale jakże wzruszający program artystyczny. I właśnie w ten sposób przeżyliśmy ten ważny w dziejach Polski dzień Niepodległości, który powinien na zawsze zostać w pamięci Polaków. Podniosły nastrój tego święta wieńczyły wzniosłe, czasem też smutne utwory literackie wybitnych polskich poetów, np. fragment 3 części Dziadów Adama Mickiewicza.
Ponadto, patriotyczny charakter tej uroczystości dobitnie podkreślały wzruszające pieśni narodowe, takie jak: „Żeby Polska była Polską” autorstwa Jana Pietrzaka czy „Rota” Marii Konopnickiej, zagrane przez naszego utalentowanego muzycznie kolegę, Michała Gajewskiego, i wykonane w pięknym stylu przez uczniowski chór.
Magdalena Król 2D Katarzyna Król 1D
16.11.2012