Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2012/2013

Prezentacja Kandydatów:

Aleksandra Jamrogowicz
Nazywam się Ola Jamrogowicz i chodzę do klasy 1d. Interesuję się muzyką oraz aktorstwem. Lubię także czytać książki i spotykać się z przyjaciółmi. Uczę się gry na saksofonie i pianinie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzyżowie. Jestem zabawną, pracowitą i komunikatywną osobą. Umiem poradzić sobie w każdej sytuacji i chętnie pomagam innym. W przyszłości chciałabym podróżować po świecie i nauczyć się języka hiszpańskiego.
Malwina Jędrysik
Witam wszystkich . Nazywam się Malwina Jędrysik i jestem uczennicą kl. 2 „c”. Jestem osobą przedsiębiorczą, zorganizowaną i nie boję się ciężkiej pracy. Łatwo nawiązuję kontakty z innymi, jestem odpowiedzialna i obowiązkowa. Moim hobby jest pływanie i jazda na nartach (posiadam międzynarodowe uprawnienia instruktorskie narciarstwa alpejskiego). Reprezentowałam szkołę na szczeblu międzynarodowym w zawodach narciarskich, a także na szczeblu wojewódzkim w pływaniu. Udzielam się w szkolnym kole artystycznym. Godnie reprezentuję szkołę na zewnątrz (jestem stypendystką starosty powiatu z dziedziny sportu i nauki).
Nie boję się mówić co myślę i zawsze będę broniła Waszych praw. W razie potrzeby mam ogromne zaplecze przyjaciół, którzy chętnie pomagają mi w działaniach.
Jako przewodnicząca szkoły podtrzymam dotychczasowe imprezy szkolne + wzbogacę plan działania Samorządu Uczniowskiego o nowe inicjatywy i pomysły:
-Zmobilizuję uczniów do utworzenia sekcji zajmujących się m.in.: aktualizacją sportowej strony szkoły, bo sukcesów w tej dziedzinie nam przecież nie brakuje!
-Planuję również powołać sekcję artystyczną (dekoratorską), która zajmie się dekoracją auli przed różnymi uroczystościami, oraz zadba o estetyczny wygląd naszych korytarzy i gazetek szkolnych. Kolejnymi propozycjami są:
-Organizacja meczu profesorowie –uczniowie,
-Organizacja dnia kultury w szkole,
-Organizacja przynajmniej 3 dyskotek w roku szkolnym, jeżeli uczniowie wykażą takie chęci mogą to być dyskoteki tematyczne (stylizowane na różne dekady lub dyskoteka karnawałowa z przebierankami – kto z nas nie chciałby powspominać podstawówki?),
-Obchody Dnia Patrona Szkoły.
Liczę również na Wasze pomysły!
Kamil Leśniak
Nazywam się Kamil Leśniak, jestem uczniem klasy I E, oraz kandydatem na przewodniczącego samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Jako że jestem zadowolony z pracy obecnego SU, chciałbym kontynuować to co przed rokiem rozpoczął obecny przewodniczący, wprowadzając przy tym kilka zmian.
Ewa Mazur
Mam na imię Ewa i chodzę do klasy IIe (profil humanistyczny).
Interesuję się psychologią i wszystkim co dotyczy działalności człowieka w społeczeństwie.
W naszej szkole chciałabym stworzyć sekcję dziennikarską, odpowiedzialną za redagowanie gazetki szkolnej.
Izabela Pająk
Chodzę do klasy o profilu humanistyczno-dziennikarskim. Interesuję się fotografią, szczególnie reportażową. Startuję w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, ponieważ zależy mi na ulepszeniu funkcjonowania naszej szkoły oraz umileniu atmosfery w niej panującej. Chciałabym przede wszystkim zwiększyć ilość imprez okolicznościowych, happeningów oraz wycieczek, które pozwoliłyby nam się zintegrować. Wymiany uczniowskie byłyby pomocne w rozwijaniu umiejętności lingwistycznych uczniów, a koła zainteresowań pozwoliłyby rozwijać nasze pasje i dzielić się nimi z innymi. Ponowne zainstalowanie automatów z gorącymi napojami usprawniłoby funkcjonowanie bufetów, w których na dwudziestominutowej przerwie tworzą się spore kolejki. Uważam, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie czasopisma z ważnymi wydarzeniami dotyczącymi naszego liceum, humorem oraz talonami na niepytanie. Postaram się również o usprawnienie dzwonka w starej części budynku, ponieważ nie w każdej klasie można go usłyszeć i zasiedzieć się np. na matematyce. : )
Jest to dopiero namiastka rzeczy, które chciałabym zmienić w naszej szkole, a pomysłów wciąż przybywa.
informacje przygotowali kandydaci
30.10.2012