Wycieczka SKKT w Bieszczady

W dniach 6 - 7 październik bieżącego roku uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. mgr Bogusława Mazura udali się na wycieczkę w Bieszczady. Uczniowie wraz z nauczycielem dojechali autobusem do miejscowości Wetlina, gdzie zostawili bagaże, a następnie udali się do miejscowości Cisna, skąd wyruszyli w góry. Po kilku godzinach wędrówki zdobyli kilka szczytów: Małe Jasło, Szczawnik, Jasło oraz Okrąglik, który znajduje się na granicy ze Słowacją.

Następnie zeszli do miejscowości Smerek, aby uzupełnić zapasy żywności i wody, po czym wyruszyli na ostatni pierwszego dnia szczyt o takiej samej nazwie jak miejscowość, w której byli – Smerek. Po przebyciu łącznej trasy około 30 km wszyscy doszli do Schroniska, w którym mieli nocować. Po kolacji wszyscy poszli spać, aby rano wstali wypoczęci i gotowi do dalszego marszu. Nazajutrz o 9 wszyscy wyszli ze schroniska wraz z opiekunem. Tym razem trasa prowadziła przez Puszczę Bukową przez którą doszli do Riabiej Skały. Ponieważ gonił ich czas miał być to jedyny szczyt tamtego dnia, jednak przez pomyłkę trafili aż na Słowację skąd musieli szybko wracać, ponieważ autobus już czekał. Na szczęście wszyscy wytrzymali trud tej wycieczki i długo będą wspominać niezapomniane wrażenia z nią związane. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w takich wycieczkach.
T.Wilusz
10.10.2012