Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

KRÓTKA HISTORIA SZKOLNEGO KOŁA HONOROWYCH DAWCÓW KRWI

Nasza historia swój początek bierze z wydarzenia, które miało miejsce już prawie rok temu. W kwietniu 2006 roku do naszej szkoły, dzięki staraniom oświatowej „Solidarności”, zawitał ambulans z Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa w Rzeszowie. Mimo początkowych obaw, iż nie będzie zbyt wielu śmiałków do honorowego oddania krwi, efekty przeszły oczekiwania pomysłodawców. Przede wszystkim dorosła młodzież naszej szkoły, ale także nauczyciele, choć w znacznie mniejszej liczbie, zdecydowali się (najczęściej po raz pierwszy!!!) przyłączyć do szczytnej akcji i… okazało się, że „nie taki diabeł straszny”.
Dlatego też jednym z ważniejszych punktów działalności Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2006/2007 było powołanie do życia szkolnego koła Honorowych Dawców Krwi. A ponieważ jakość pracy Samorządu mierzy się także skutecznością jego działania J, w grudniu oficjalnie powołaliśmy do życia koło, które chrzest bojowy przeszło 24 stycznia 2007 roku. Wtedy to sporą grupą udaliśmy się (wraz z opiekunem tak koła, jak i Samorządu – Mirosławem Czarnikiem) do Domu Kultury „Sokół”, by honorowo oddać krew. Co prawda ze względu na różne zdrowotne mankamenty nie wszystkim dane było to uczynić, ale i tak czternaścioro z nas oddało w sumie

UWAGA UWAGA
6,4 litra krwi!!!


I wszyscy żyją do dziś!!!
Dlatego zapraszamy wszystkich tych, którzy „chcieliby, a boją się” – dołączcie do nas! To naprawdę nic nie boli, a satysfakcja jest naprawdę duża. Uwierzcie – Wasza krew naprawdę może uratować komuś życie!
Takie były nasze początki, a historię piszemy po dziś dzień. W tym czasie oddaliśmy grubo ponad sześćdziesiąt litrów krwi, nie licząc ofiarności naszych przyjaciół absolwentów – byłych członków Koła, którzy kontynuują Honorowe Krwiodawstwo w pozaszkolnym życiu.

M.Czarnik
07.10.2009