Szkoła życia. O bohater(k)ach literackich Adama Mickiewicza

Choć myśli uciekają już ku feryjnemu odpoczynkowi, to jednak pęd do wiedzy pozostaje niezmienny. Zwłaszcza, jeśli podana jest ona w atrakcyjny sposób i przez osoby bardzo kompetentne. Dlatego też klasy realizujące rozszerzony program z języka polskiego uczestniczyły we wtorek w spotkaniu z prof. dr. hab. Markiem Staniszem, wielkim znawcą romantyzmu z Uniwersytetu Rzeszowskiego, który wygłosił wykład pt. „Szkoła życia. O bohater(k)ach literackich Adama Mickiewicza”. Wyeksponowanie wartości przyświecających głównym bohaterom twórczości Mickiewicza stanowiło zarówno świetny materiał uzupełniający dla drugoklasistów, jak i literacką powtórkę dla maturzystów.
Spotkanie, choć nieco czasowo spóźnione, odbyło się w ramach obchodów Dnia Patrona, a korzystając z obecności Profesora, wręczono także nagrody w zorganizowanym przez p. Barbarę Śliwę i p. Urszulę Mendelowską konkursie ph. „Zainspirowani życiem i twórczością Adama Mickiewicza”. Zwycięzcami okazali się:
- w konkursie plastycznym: Wiktoria Tylutka i Lena Czarnik (ex aequo I miejsce), Karolina Pas, Milena Moskwa, Emilia Szpiech, Wiktoria Pytko, Liliana Mikulska (wyróżnienia),
- w konkursie literackim: Katarzyna Tomczewska (I miejsce), Iga Szczęch i Daria Stępień (II miejsce), Aleksandra Walczyk (III miejsce).
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Mirosław Czarnik