Wojewódzki Festiwal Kultury Europejskiej

W dniu 12 grudnia grupa uczniów z klasy 3 C wzięła udział w Wojewódzkim Festiwalu Kultury Europejskiej w Zespole Szkół w Czudcu. Festiwal odbywał się pod hasłem „Muzycznym krokiem przez Europę”. Nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie w dwóch kategoriach- w kategorii muzycznej i kategorii prezentacja kraju Unii Europejskiej. W kategorii wokalnej wystąpiła Karolina Winiarska, która zaprezentowała dwie piosenki: „Tańczące Eurydyki” Anny German oraz „ Million Dreams”, utwór z musicalu „The Greatest Showman”. Występ Karoliny był na bardzo wysokim poziomie i został nagrodzony drugim miejscem.
     W kategorii prezentacja kraju europejskiego grupa uczniów z klasy 3 C w składzie: Karolina Krzewińska, Martyna Szaro i Ian Krasoń zaprezentowała Portugalię. Prezentacja, którą przygotowywała klasa 3 C, przedstawiała atrakcje turystyczne i zabytki Portugalii, ciekawostki dotyczące odkryć geograficznych i podróżników portugalskich, ważne elementy kuchni portugalskiej, obyczajów i tradycji. Konkurencja w tej kategorii była bardzo duża, 10 szkół przygotowało ciekawe ekspozycje wylosowanych krajów Europy. Mimo tego, że nie udało nam się zdobyć nagrody, jesteśmy zadowoleni z udziału w tak różnorodnym i ciekawym wydarzeniu, które pokazuje ogromne dziedzictwo kulturowe naszego kontynentu. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili i w ten sposób mogli zwiedzić kawałek Europy.
Karina Zając