Zamień szarość na kolory – porozmawiajmy o depresji

„Depresja to choroba. Nie jest zaraźliwa, ale przez łatkę choroby psychicznej wszyscy czują wobec niej lęk. Ludzie boją się wariatów. Nieleczona – bywa śmiertelna. Proście o pomoc, gdy jeszcze macie siłę. Zanim będzie za późno”.
21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy dzień walki z depresją. Klasy pierwsze zostały zaproszone do debaty na temat depresji. Uczniowie szukali przyczyn, objawów depresji ale także zastanawiali się nad tym jak pomóc osobie dotkniętej tą chorobą (co można a czego nie powinno mówić się osobie w depresji). Po pracy w grupach podsumowano pracę uczniów zwracając uwagę na znaczenie właściwej reakcji na symptomy depresji oraz zachęcono do odważnego szukania pomocy w chorobie jaką jest depresja. Każdy uczeń dostał także pozytywną myśl (aforyzm), która miała go rozweselić i podnieść na duchu.
Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs plastyczny, literacki oaz fotograficzny pod hasłem. „Zamień szarość na kolory” laureatami konkursu zostali:

KONKURS LITERACKI:
I miejsce – Iga Szczęch – kl. IC
Wyróżnienie: - Katarzyna Tomczewska – IID, Marcelina Bujak – IIID, Lena Ziobro – ID

KONKURS FOOGRAFICZNY:
Wyróżnienie: - Sara Samolewicz – IID, Magdalena Przepióra – IE