XIV Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego
Szkół Podstawowych Powiatu Strzyżowskiego

konkurs objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Strzyżowskiego

Strzyżów, 21 kwietnia 2023 r.

W XIV edycji Turnieju gościliśmy w naszej szkole uczniów 6 szkół Powiatu
Strzyżowskiego:
- Szkoły Podstawowej w Cieszynie
- Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Górnej im. Juliana Przybosia
- Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku
- Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
- Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie
- Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie
- Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie.
W Turnieju uczestniczyło łącznie 27 uczniów.
Część drużynowa w tym roku odbyła się pod hasłem: Home is where the heart is, a zadaniem uczniów było zaprezentowanie siebie i swojej szkoły w języku angielskim. Prezentacje drużyn były obowiązkowe dla wszystkich uczestników, ale nie podlegały ocenie. W zasadniczej - indywidualnej części Turnieju uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny.

Lista laureatów Turnieju:
I miejsce – Julia Góra, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie
II miejsce – Dominika Butkiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie
III miejsce – Anna Lubas, uczennica Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Górnej im. Juliana Przybosia

Drużyny oraz laureaci konkursu indywidualnego otrzymali dyplomy i cenne nagrody – karty podarunkowe ufundowane przez głównego sponsora - Bank Spółdzielczy w Strzyżowie, a także materiały do nauki języka angielskiego i drobne upominki ufundowane przez Organizatorów - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza i Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, jak również Starostwo Powiatowe w Strzyżowie i Gminę Strzyżów.
Sponsorem poczęstunku dla wszystkich uczestników Turnieju była Gminna Spółdzielnia w Strzyżowie.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Do nauczycieli kierujemy podziękowania za owocną pracę z młodzieżą i przygotowanie do Turnieju oraz gratulacje za wysokie wyniki uczniów.Zapraszamy do współpracy w kolejnym roku szkolnym.

Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego LO i ZST:
Beata Wójcik, Iwona Trojanowska, Barbara Pięciak