Spotkanie przedwyborcze

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatami na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele każdej klasy oraz wszyscy chętni, którzy chcieli dowiedzieć się, jakie pomysły mają ich koledzy.

O swoich programach wyborczych opowiadali:

• Kamil Zeid - klasa 1B
    W szkole podstawowej pełnił funkcję przewodniczącego SU. W gimnazjum był przewodniczącym klasy pierwszej. Bierze udział z projekcie z przedsiębiorczości, wraz z kolegami tworzy internetową telewizje związaną ze Strzyżowem. Potrafi prezentować i argumentować swoje stanowisko w różnych sprawach. Program wyborczy kandydata sprowadził się do propozycji zwiększenia ilości dni przeznaczonych na wycieczki szkolne do 3. Chciałby, aby szkoła realizowała program wymiany młodzieży ze szkołami z innych krajów.

• Agnieszka Kut - klasa 1F
    Nie posiada doświadczenia w pracy w samorządzie, jednak chciałaby zdobyć doświadczenie w tym zakresie. Już zdeklarowała chęć współpracy w szkolnym wolontariacie. Stwierdziła, że angażuje się w powierzone jej zadania i stara się je wykonywać je jak najlepiej .Chętnie służy pomocą. Chciałaby zwiększenia ilości zajęć wyrównawczych.

• Paweł Niemiec - klasa 2A
    Nie posiada doświadczenia w pracy samorządowej ale szybko się uczy i chciałby rozwiązywać zauważone przez siebie problemy. Swoje poglądy potrafi prezentować w sposób zabawny ale czytelny. Lubi publiczne występy, chętnie staje w obronie kolegów. Jest dobrym uczniem. Bacznie obserwuje rzeczywistość i reaguje na zauważone problemy. Chciałby trzydniowych wycieczek, zwiększenia samopomocy koleżeńskiej i  nowego automatu do kawy.

• Mariola Przystaś - klasa 1D
    Była uczestnikiem wielu akcji organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Potrafi prezentować poglądy na wiele spraw dotyczących życia szkoły. Jest osobą kreatywną, pełną pomysłów, chętną do współpracy. Była uczestnikiem szkolnych akademii, uroczystości i konkursów. Poważnie traktuje powierzone jej zadania. W swoim programie wyborczym zaproponowała zwiększenie ilości imprez organizowanych przez Samorząd, jeden dzień w miesiącu bez jedynek, wygospodarowanie pomieszczenia na stołówkę szkolną, wymianę zamków w toaletach.
    Podkreśliła chęć współpracy z wszystkimi, którzy chcą coś pozytywnego robić w szkole.

• Hubert Zwiercan - klasa 2B
    Pełnił funkcje przewodniczącego szkoły w gimnazjum oraz sekretarza w LO. Twierdzi, że potrafi rozwiązywać problemy i skrupulatnie wywiązywać się za swoich obowiązków. Był uczestnikiem akademii szkolnych. Chciałby zwiększenia ilość dni przeznaczonych na wycieczki szkolne do trzech, możliwości poprawiania nie tylko ocen niedostatecznych, ale i dopuszczających oraz zwiększenia ilości dyskotek szkolnych.

• Tomasz Grodzki - klasa 2C
    W gimnazjum oraz w pierwszej klasie LO pełnił funkcję przewodniczącego. Cieszy się dużym autorytetem w klasie, potrafi argumentować swoje poglądy i dokonywać ich publicznej prezentacji. W swoim programie mówi o organizacji spotkań z wybitnymi ludźmi, działalności charytatywnej i wolontariacie, organizacji imprez sportowych, dyskotek, konkursów, komisu książek, wprowadzeniu automatów sprzedających napoje i zakąski.Chciałby zbadać oczekiwania uczniów w stosunku do Samorządu Uczniowskiego i szkoły i podjąć się ich realizacji.Tomek osiąga sukcesy sportowe w pływaniu.

Najpierw każdy z kandydatów przedstawiał w krótkim wystąpieniu swój program wyborczy. Uczestnicy mieli dwie minuty na to, aby zachęcić wyborców do głosowania na swoją osobę. Następnie odpowiadali oni na pytania zadawane przez prowadzących oraz widzów uczestniczących w spotkaniu. Jak to bywa często na scenie politycznej, doszło do gorącej wymiany zdań pomiędzy kandydatami. Swój głos w dyskusji zabrała również pani dyrektor Zofia Zając oraz pan dyrektor Zbigniew Hołówko.
Na koniec każdy z kandydatów podsumował swój udział w spotkaniu i wypowiedzi swoich konkurentów.

25.10.2011