Akcja „Upoluj swoją książkę”

W ogólnopolskiej akcji Czytaj.Pl możecie przez cały listopad za darmo przeczytać książki dzięki QR kodom, które znajdziecie na żółtych plakatach rozwieszonych w budynku naszego liceum.
Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji.
Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery. Już po raz czwarty bierzemy udział w akcji „Upoluj swoją książkę”, organizowanej z inicjatywy Instytutu Książki. W tym roku po raz pierwszy w akcji Czytaj PL biorą udział dwie biblioteki - główna i dla młodzieży. Dotychczas w akcji Czytaj PL było dostępnych 12 pozycji, w edycji 2022 dołącza do nich sześć tytułów młodzieżowych, a więc łącznie 18 książek. Tak jak w zeszłym roku, będzie je można czytać na czytnikach elektronicznych inkBOOK oraz Kindle!
Uczestnicy wycieczki szkolnej na 25. Międzynarodowe Targów Książki w Krakowie – dzięki kodowi QR nadrukowanemu na biletach wstępu – mogli już 29 października przedpremierowo udostępnione książki w tegorocznej odsłonie akcji Czytaj PL wypożyczać.
Szukajcie żółtych plakatów!!!