XIII Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego
Szkół Podstawowych Powiatu Strzyżowskiego

XIII Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego Szkół Podstawowych Powiatu Strzyżowskiego - konkurs objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Strzyżowskiego
Strzyżów, 31 maja 2022 r.
W XIII edycji Turnieju gościliśmy w naszej szkole uczniów 7 szkół Powiatu Strzyżowskiego:
• Szkoły Podstawowej w Cieszynie
• Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku
• Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
• Zespołu Szkół im. Św. Rodziny w Lutczy
• Zespołu Szkół w Stępinie
• Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie
• Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie.
W części drużynowej uczestniczyło łącznie 9 uczniów reprezentujących 3 szkoły, a do konkursu indywidualnego przystąpiło 26 uczestników z wszystkich 7 szkół.

Część drużynowa w tym roku odbyła się pod hasłem: Watch This Space! – Wejdź w nasz świat!, a zadaniem uczniów było zaprezentowanie siebie i swojej szkoły w języku angielskim.

Prezentacje drużyn oceniało jury w składzie: p. Karina Zając, p. Aneta Kwolek, p. Justyna Mularska-Rusyn i p. Łukasz Wolan.

Lista laureatów drużynowej części konkursu:
I nagroda – drużyna Szkoły Podstawowej w Cieszynie
II miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
III miejsce - reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

Lista laureatów konkursu indywidualnego:
I miejsce – Ksawery Szaro, uczeń Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
II miejsce – Patrycja Leśniak, uczennica Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
III miejsce – Emilia Klecha, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie

Drużyny oraz laureaci konkursu indywidualnego otrzymali dyplomy i cenne nagrody – karty podarunkowe oraz materiały do nauki języka angielskiego uznanych wydawnictw, ufundowane przez Organizatorów - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza i Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, jak również Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie i wydawnictwa językowe Oxford University Press i Macmillan.
Sponsorem poczęstunku dla wszystkich uczestników Turnieju była Gminna Spółdzielnia w Strzyżowie.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu.
Do nauczycieli kierujemy podziękowania za owocną pracę z młodzieżą i przygotowanie do Turnieju oraz gratulacje za wysokie wyniki uczniów.

Zapraszamy do współpracy w kolejnym roku szkolnym.

Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego LO i ZST:
Beata Wójcik, Barbara Pięciak, Iwona Trojanowska
Beata Wójcik