Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Srebrny medal w finale Wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej chłopców

W czwartek 26 maja 2022 w naszej szkole został rozegrany finał wojewódzki szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, zajmując drugie miejsce i zdobywając srebrny medal. W pierwszej fazie turnieju pokonaliśmy 2:0 Zespół Szkół Technicznych z Leżajska a Zespół Szkół Sportowych (V LO) w Rzeszowie pokonał 2:0 Zespół Szkół w Ropczycach. Dało nam to możliwość gry o złoty medal z faworytami turnieju, drużyną z Rzeszowa. Przed finałem rozegrano mecz o 3 miejsce i tu, w zaciętym pojedynku, zawodnicy z Leżajska w tie breaku pokonali ekipę z Ropczyc. W najważniejszym finałowym starciu, mimo że od początku mocno wspierani dopingiem kibiców, niestety nie daliśmy rady zwyciężyć od wielu lat niepokonanych w województwie podkarpackim siatkarzy Zespołu Szkół Sportowych (V LO) w Rzeszowie. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sportowej rywalizacji na wysokim poziomie i osiągniętych wyników, a kibicom gorąco dziękujemy za świetny doping i wsparcie.