Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Podsumowanie projektu edukacji prawnej

Dnia 17 Maja 2022 roku w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Strzyżowie miało miejsce podsumowanie projektu edukacji prawnej .
Uczniowie naszej szkoły w kwietniu uczestniczyli w wykładach organizowanych przez kancelarie prawną i Fundację Pasieka a w majowym etapie biorąc udział w konkursie mogli się wykazać zdobytą wiedzą . Nasze liceum godnie reprezentowali uczniowie klasy I C : Maksymilian Gradzik, Sylwia Sanecka, Daria Szetela, oraz Kacper Kozak.
Zadania konkursowe miały formę testu i  nie były łatwe bo wymagały wiedzy z zakresu prawa cywilnego i karnego. Nasza reprezentacja dobrze sobie radziła i uplasowała się w finałowej czołówce. Pod względem drużynowym zajęliśmy najwyższą lokatę . Pod względem indywidualnym poszło nam tylko trochę gorzej ale koniec końców dwoje uczniów z naszej szkoły stanęło ex aequo na trzecim miejscu. Dodatkowo nasi uczniowie zostali pochwaleni przez organizatorów , gdyż jako jedyni zanim podpisali odbiór nagród przeczytali co podpisują . W ten sposób swoją wiedzę wykorzystali w praktyce.
Grzegorz Adamczyk
24.05.2022