Podsumowanie Projektu Edukacji Prawnej

W miesiącu październiku w naszym liceum były organizowane lekcje z edukacji prawnej prowadzone przez mecenas Aleksandrę Brzyską. Odbywały się one w formie warsztatów w ramach projektu realizowanego we współpracy z Fundacją Pasieka.
W ramach podsumowania projektu w dniu 4.11.2021 r. w naszej szkole przeprowadzony został przez Fundację Pasieka – Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięły szkoły średnie z terenu Powiatu Strzyżowskiego.
Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

Paulina Kunysz – Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie
Szymon Haczela – Zespół Szkół w Czudcu
Paulina Dziok – Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie
Serdecznie gratulujemy !!! Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Strzyżowskiego.
Celem działań fundacji jest zarówno prowadzenie warsztatów prawnych, jak organizowanych konkursów z wiedzy prawnej oraz kształtowanie właściwych postaw obywatelskich. Edukacja prawna młodzieży szkolnej ma zachęcić uczniów do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie, inicjować głębsze zainteresowanie aspektami prawnymi, w tym także wiązanie swojej przyszłości z zawodami prawnymi.

Naszymi działaniami zostały objęte następujące szkoły:

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie
Zespół Szkół w Czudcu
Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie

Konkurs został przeprowadzony przez Fundację Pasieka pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz patronatem honorowym Starosty Strzyżowskiego ze środków otrzymanych od Powiatu Strzyżowskiego.
Aby zapoznać się z relacją zdjęciową z konkursu zapraszamy na stronę Fundacji Pasieka: