Sadzimy miododajne drzewa i krzewy

5 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się akcja ekologiczna w ramach kampanii edukacyjnej organizowanej przez Samorząd Województwa Podkarpackiego pn. „Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”.
Dodatkowym celem tego działania jest wzrost pożytków dla pszczół i innych owadów. Stworzenie warunków dla zwiększenia populacji zapylaczy jest kluczowym zadaniem, ponieważ ich liczebność wpływa na plonowanie roślin owadopylnych, a co za tym idzie-wielkość i jakość naszych plonów.
Sadzonki irgi błyszczącej i robinii akacjowej posadzone zostały przez uczniów klasy 3Bp w otoczeniu szkoły. Akcja stała się okazją do wspólnej pracy na rzecz ochrony przyrody, a uczenie przez działanie, to przecież najlepszy rodzaj edukacji.
Poprzez realizację tego zadania nasza szkoła wpisuje się w działania przyjęte przez Komisję Europejską dotyczące Strategii Bioróżnorodności na terenie Unii Europejskiej.