Spotkanie z Siostrą Misjonarką

28 października gościliśmy w naszej szkole Misjonarkę - Siostrę Nazariuszę, która od 20 lat mieszka i pracuje w Kamerunie. Siostra podzieliła się z nami codziennym życiem w Afryce, odpowiedziała o pracy pielęgniarki na misjach. Jej marzeniem jest wybudowanie w Kamerunie porodówki, by kobiety mogły godnie rodzić dzieci.
Poza codzienną pracą z chorymi Siostra zajmuje się także Adopcją Serca. Nasza szkoła od dwóch lat ma pod opieką chłopca, któremu finansujemy naukę. Siostra w drugiej części spotkania pokazała nam jak zmienia się życie dzieci przed i po adopcji.
Uczniowie przygotowali dla naszego podopiecznego koszulkę z podpisami oraz list, który Siostra Nazariusza za kilka tygodni wręczy chłopcu.
Magdalena Maraj