Ogólnopolski Konkurs Papieski

W sobotę, 12.06.2021r. w Krakowie odbył się finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem: Święty Kościół grzesznych ludzi. W konkursie udział wzięło 24 uczniów naszej szkoły. Paulina Ruszała z kl. IC została laureatką tego konkursu, zajmując IV miejsce. W dwóch pierwszych etapach uczniowie mierzyli się z testem losowo wybranych pytań dotyczących życia i nauczania św. Jana Pawła II. W III etapie zadaniem było napisanie eseju na jeden z wybranych tematów. Nasza laureatka wybrała temat:W liście apostolskim Tertio Millennio Adveniente, opublikowanym w związku ze zbliżającym się Wielkim Jubileuszem Roku 2000, Jan Paweł II podkreślił, że Kościół nie może „przekroczyć progu nowego tysiąclecia, nie przynaglając swoich synów do oczyszczenia się przez pokutę z błędów, niewierności, niekonsekwencji i zaniedbań”. Omów współczesne przykłady błędów i grzechów Kościoła, wskazując możliwości zadośćuczynienia w świetle słów Jana Pawła II. I to właśnie dzięki temu esejowi Paulina dostał się do finału tegorocznej edycji i w sobotę w Krakowie broniła napisanego przez siebie eseju.

Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe oraz indeks na wybrane uczelnie (m. in. KUL, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Poznański). Paulinie serdecznie gratulujemy indeksu na uczelnie wyższą i życzmy kolejnych sukcesów.
A wszystkich uczniów już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Magdalena Maraj

14.06.2021