Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Aktywność fizyczna i zdrowe żywienie
–bez ograniczeń, na własne życzenie!

Takie hasło przyświecało naszym uczniom, którzy w ramach odpoczynku od lekcji on-line, podjęli się
dodatkowych działań prozdrowotnych. Korzystając z przepięknych uroków tegorocznej zimy realizowali różnorodne formy aktywności na śniegu, a ich efekty przedstawili na zdjęciach. Okazało się, że lepienie bałwana, budowa igloo czy spacer z psem to nie tylko zabawy dla dzieci. Niektórzy, ci odważniejsi i zahartowani, podjęli nawet próbę morsowania „na sucho”. Zaś po wysiłku i spaleniu nadmiaru kalorii przyszedł czas na regenerację. Tym razem trzeba się było wykazać kulinarnie, przygotowując zdrowy posiłek. Okazuje się, że wiedzę o zdrowym żywieniu można połączyć z praktyką- w menu znalazły się kolorowe kanapki, soki owocowo-warzywne, surówki, sałatki, musli, a nawet całe zestawy obiadowe z deserem! Efekty prac naszych uczniów można podziwiać w fotogalerii.
Autorzy prac, podali też „przepisy” na zdrowie. Oto kilka z nich:

Chcesz mieć super moce?
Jedz warzywa i owoce!

Jedz owoce i warzywa
Nie rezygnuj tez z pieczywa
Wody pij po litrów dwa
Każdy te zasady zna!
Ruszaj się człowieku drogi
Bo to są do zdrowia drogi
Wstawiaj więc sprzed komputera
Każdy się za sport zabiera! :-)

Liceum łatwe nie jest, więc jedz zdrowo i się nie przejedz!
I choć zdalne nauczanie mamy, to zdrowo się odżywiamy!

16.02.2021