Pamięć o Narodowym Święcie Niepodległości

Niestety, funkcjonowanie szkół w trybie zdalnego nauczania sprawia, że celebracja świąt i uroczystości także musi przyjmować jedyną możliwą formę – online. Tak też było w dniu dzisiejszym: grupa nauczycieli pracująca ze szkoły wraz z dyrekcją oraz wszystkimi tymi nauczycielami i uczniami, którzy połączyli się z nami przez aplikację Meet, odśpiewała (przy zachowaniu dystansu społecznego rzecz jasna!) „Mazurka Dąbrowskiego”. Jako społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie działaniem tym zrealizowaliśmy nie tylko naszą potrzebę upamiętnienia 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także przyłączyliśmy się do przeprowadzanej po raz trzeci akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Nasza pamięć o przeszłości nie ograniczyła się jedynie do zbiorowego odśpiewania hymnu – złożyliśmy także wizytę na cmentarzu, by w geście pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, zapalić znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza.