ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Drodzy Przyjaciele – nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi LO im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie
Nie tak to miało wyglądać. Moim corocznym zamierzeniem jest, aby Dzień Edukacji Narodowej był w Naszej szkole obchodzony tak uroczyście, jak na to zasługuje. Codzienna obserwacja Was, Waszej pełnej zaangażowania pracy, podejścia do uczniów, ich edukacyjnych, ale i nierzadko wychowawczych potrzeb sprawia, że uczczenie Was w tym dniu jest dla mnie nie tylko naturalnym imperatywem, ale i – a może przede wszystkim – wielkim honorem. Do tej pory Dzień Edukacji Narodowej, Nasz dzień, świętowaliśmy czy to w szkole, podczas uroczystego spotkania, czy to „w plenerze”, a czasem nawet na atrakcyjnej poznawczo wycieczce. A dzisiaj? No cóż, z uwagi na okoliczności pozostaje nam tylko spotkanie online. Nie będę utyskiwał, rozumiemy wszyscy powagę sytuacji, natomiast wierzę, że zły los Nasze tegoroczne świętowanie jedynie odłożył nieco w czasie. I wiecie? Tego Nam szczerze życzę, bo będzie to równocześnie znak, że świat na powrót stał się takim, który rozumiemy, i w którym czujemy się dobrze.
A co więcej? Każdy z Nas ma jakieś swoje plany i marzenia. O jednych mówimy głośno i otwarcie, o innych ledwo ważymy się nieśmiało myśleć. Szczerze życzę, by wszystkie one ziściły się co do joty. Każdemu.
Mirek/dyrektor