„Każdy ma coś, co może dać innym”

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia wyzwalają w nas uczucia solidarności i empatii. Chętnie otwieramy serca na innych. Zabiegając o to, by święta były obfite, nie zapomnieliśmy o ludziach, którym wiedzie się gorzej, są ubożsi, chorzy lub starsi. Wyrazem naszej troski była przeprowadzona w dniach od 6-7 grudnia 2019 roku zbiórka żywności, która odbywała się w sklepach „Biedronka” przy ulicy Kombatantów i Witosa oraz w sklepie sieci „Lidl” przy ulicy Łukasiewicza.
Po przeprowadzonej akcji i podliczeniu produktów okazało się, że zebraliśmy około 1,5 tony żywności. Artykuły żywnościowe podarowane przez klientów sklepów to przede wszystkim: mąka, makaron, kasza, ryż, olej, wyroby czekoladowe i słodycze, konserwy mięsne i rybne, produkty spożywcze dla dzieci. Zebrane artykuły zostały przekazane 90 rodzinom oraz osobom potrzebującym. W związku z dużą ilością produktów mogliśmy pomóc również innym instytucjom działającym na terenie Strzyżowa, tj.: Domowi Dziecka, przedszkolu prowadzonemu przez siostry zakonne oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu.
Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w zbiórkę wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas, którzy zawsze są chętni do poświęcania swojego cennego czasu na akcje charytatywne oraz członkiniom Parafialnego Caritas, które zajęły się tworzeniem paczek żywnościowych oraz dostarczeniem ich do potrzebujących. Dziękuję również właścicielom sklepów, kierownikom i pracownikom, którzy z cierpliwością znosili różne niedogodności związane ze zbiórką oraz wykazali się dużą życzliwością i wyrozumiałością dla całej akcji. Najbardziej chcę jednak podziękować tym wszystkim, którzy podczas zakupów wyjęli coś ze swojego koszyka i przekazali to dla osób potrzebujących sprawiając, że Święta Bożego Narodzenia będą dla nich nieco weselsze i na pewno smaczniejsze.
ks. Karol Hadam
asystent SKC