Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Ja – Ty - Niepodległa

Jako że w tym roku Narodowe Święto Niepodległości przypada w poniedziałek, już w piątek 8 listopada przystąpiliśmy do świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości, czyniąc to w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Akcja polegała na wspólnym odśpiewaniu o symbolicznej godzinie 11.11 wszystkich czterech strof hymnu, niemniej Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunem – panią Dorotą Skurą nie byłby sobą, gdyby nie postanowił tego wspaniałego święta dodatkowo upiększyć. Dlatego też, oprócz wspólnego odśpiewania hymnu w atrium, nasze szkolne świętowanie wolności Polski zawierało jeszcze odtańczenie poloneza, konkursy na najpiękniejsze patriotyczne przebranie (koniecznie w tonacji biało-czerwonej!) i kotylion, który będzie mógł być wykorzystany w zwyczajowym 11-listopadowym pochodzie oraz turniej tenisa stołowego o tytuł Szkolnego Orła. Szkolnym uroczystościom towarzyszyła wystawa ponad 60 wizerunków Józefa Piłsudskiego i orła – jako symbolu narodowego.
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
Zwycięzcami turnieju tenisa stołowego zostali: Karina Noga z klasy IIB w kategorii dziewcząt oraz Kacper Kwater z klasy IBp w kategorii chłopców.
W konkursie na najpiękniejszy kotylion wyróżnieni zostali: w kategorii „kotylion ze wstążeczki” – Sylwia Dąbrowska (IBp), Liwia Bosek (IBp), Julia Szaro (IBg), Kinga Steczkowska (IIID), a w kategorii „kotylion papierowy” – Weronika Dąbrowiecka (IBp) i Marlena Strzępek
Administrator
12.11.2019