Bezpłatny Microsoft Office 365
dostępny dla każdego nauczyciela i ucznia naszej szkoły

Licencja jest dostępna dopóki jesteś pracownikiem lub uczniem szkoły.
Jest to wersja Office 365 A1, co niestety oznacza, że można jej używać tylko przy dostępie do internetu. Razem z licencją każdy otrzyma możliwość założenia "w chmurze" dysku do przechowywania danych o pojemności 1TB. Rejestracja zostanie wykonana stopniowo dla wszystkich nauczycieli, ale jeśli komuś oprogramowanie jest szybko potrzebne to proszę to zgłosić.
Bezpłatny dostęp do oprogramowania mogą również uzyskać uczniowie. Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do administratora strony Bogusława Popielucha.

INSTALACJA

1. Pierwsze logowanie
  • NAUCZYCIELE - dostaniesz maila zawierającego nazwę użytkownika i hasło.
    W mailu skorzystaj z przycisku "Zaloguj się do usługi Office 365". Użyj podanego loginu i hasła tymczasowego. Podczas logowania przeglądarka poprosi Cię o podanie docelowego hasła do usługi.
  • UCZNIOWIE - zgłoś się do administratora w celu aktywacji Twojego konta. Następnie wejdź na stronę office.com. Jako login podaj nazwisko.imie@lostrzyzow.onmicrosoft.com W miejsce słów "nazwisko" i "imie" wpisz oczywiście twoje dane personalne. Użyj tylko małych liter, zastąp polskie znaki zwykłymi literami. Np. jeśli nazywasz się "Łucja Żądło" to podaj login "zadlo.lucja@lostrzyzow.onmicrosoft.com". Użyj hasła które otrzymałeś od nauczyciela.

2. Po zalogowaniu klikniej na kratce obok napisu Office 365 (lewy górny róg ekranu).

3. Teraz kliknij na "Office 365", a nastepnie na  "Zainstaluj pakiej Office" (po prawej stronie ekranu).

4. Instalację możesz powtórzyć na kilku innych swoich komputerach (o ile pamiętam jest 5 licencji na jednego użytkownika).
31.08.2019