„Przytul hejtera”

W ramach realizacji zadań wynikających z projektu CEO „Trudny temat: weź to na warsztat”, uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach dotyczących nękania i hejtu. Wstępem do dyskusji była projekcja filmu „Historia Mateusza” oraz teledysk „Przytul hejtera”.

Na podstawie własnych doświadczeń oraz zaprezentowanego materiału filmowego uczniowie pracując w grupach zadaniowych szukali odpowiedzi na postawiane im pytania: powody hejtu, jak powinna zachować się ofiara hej tu, jakie powinny być konsekwencje dla osoby hejtującej, gdzie szukać pomocy?

Podsumowaniem zajęć była prezentacja pracy poszczególnych grup na forum oraz projekcja instruktażowego filmu „Jak powstrzymać nękanie?”
13.12.2017

I Podkarpackie Wykłady z Ekologii i Ochrony Środowiska

W dniu 12 grudnia 2017r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie odbyła się konferencja popularno-naukowa dla uczniów szkół średnich pt.: „I Podkarpackie Wykłady z Ekologii i Ochrony Środowiska”. W tym edukacyjnym wydarzeniu uczestniczyło blisko 400 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowała 16-osobowa grupa uczniów z klas 1B i 2C wraz z nauczycielami : p. A. Cencorą i p. K.Ossowską.
Program konferencji obejmował oprócz wykładów o tematyce ekologicznej również informacje dotyczące XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, której Wojewódzki Komitet znajduje się w Krośnie. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konferencji przyda się uczniom, którzy 10-go stycznia 2018r. wezmą udział w etapie szkolnym Olimpiady. Warto dodać, że w uznaniu poziomu wiedzy i zaangażowania młodzieży biorącej udział w Olimpiadzie Ekologicznej, senaty kilkudziesięciu uczelni wyższych przyznały jej finalistom i laureatom indeksy bez postępowania kwalifikacyjnego na kierunki przyrodnicze oraz związane z ochroną i kształtowaniem środowiska.
Zapraszamy zatem do udziału w zawodach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!
Więcej informacji http://ekoolimpiada.pl/
13.12.2017

Spektakl profilaktyczny „Jaki Taki”

W dniu 1 grudnia br. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia niezwykłego widowiska, które niewątpliwie na długo zapadanie w ich pamięci. To autorski spektakl Jarosława Figury „Jaki Taki”, oparty na osobistych doświadczeniach autora, który w doskonały sposób łączy nadzwyczajną formę przekazu z bogactwem treści, treści trudnych, dotyczących skomplikowanych relacji głównego bohatera z ojcem alkoholikiem, matką i licznymi kobietami, które spotkał na swojej drodze.
Aktorzy wchodząc w interakcje z widownią i „egzaminując” ją z grzechów, zapraszali jednocześnie do poszukiwania odpowiedzi na pytania „ jak żyć i po co?, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy?”

„Jaki Taki” to spektakl, który nie pozostawił żadnego widza obojętnym.

XI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW
POWIATU STRZYŻOWSKIEGO 2017/2018

Melting Pot Holidays celebrated in English
-speaking countries by ethnic minorities

Organizatorzy - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza i Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie
uprzejmie informują, że tegoroczna XI edycja Turnieju odbędzie się 23 lutego 2018 r.
W części drużynowej Turnieju na obecny rok szkolny wymagane jest przygotowanie w języku angielskim
prezentacji wybranego święta narodowego obchodzonego w krajach anglojęzycznych przez mniejszości etniczne.

Regulamin Turnieju

Rosiczki, dzbaneczniki i kapturnice - czyli warsztaty na Uniwersytecie

W dniu 25. listopada 2017 r., grupa uczniów z klas: 1B, 1C, 1D, 2B oraz 2C wraz z nauczycielami - p.M.Woźnicką i p.K.Ossowską, po raz kolejny owocnie spędziła sobotę na Wydziale Biologiczno – Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tym razem tematyką wiodącą warsztatów edukacyjno – dydaktycznych były rośliny owadożerne oraz prehistoryczne inkluzje w kopalnej żywicy. Zajęcia rozpoczęliśmy ciekawym wykładem pani dr Agaty Futomy - Stadnickiej na temat mięsożernych piękności - rosiczek, dzbaneczników, muchołówek, kapturnic i innych roślinnych drapieżników. Na ćwiczeniach mieliśmy okazję przyjrzeć się im z bliska - makroskopowo i mikroskopowo oraz poznać tajniki ich uprawy. Fascynacja nimi będzie trwać, ponieważ w nagrodę otrzymaliśmy nasiona tych roślin, co wzbogaciło naszą kolekcję w pracowni biologicznej. Rosiczki zostały wysiane – już dziś zapraszamy do obejrzenia tych niesamowitych roślin w sali A3.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10195 196 następna »