Powiat Strzyżów na 1. miejscu pod względem zdawalności matury
w roku szkolnym 2013/14 wśród wszystkich powiatów z województw
podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego!

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie http://www.oke.krakow.pl umieszczono statystykę zdawalności w poszczególnych powiatach. Wynika z niej, że nasz powiat w kategorii "ogółem", osiągnął na 60 powiatów najwyższy, bo aż 80% wynik!
W kategorii "Liceum ogólnokształcące" uplasował się z wynikiem 87% na czwartym miejscu ex aequo z powiatami radzyńskim i brzozowskim (patrz ranking). Należy jednak podkreślić, że w porównaniu z wynikami całego powiatu, indywidualne osiągnięcia naszego Liceum są jeszcze wyższe. Zdawalność matury w Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie wynosiła w tym roku aż 93%.

Gratulacje dla absolwentów i nauczycieli przygotowujących uczniów do matury.

Realizacja projektu Czas na zdrowie w naszej szkole

Od lutego grupa uczniów z klasy 2D pod nazwą Eco-team propagowała zdrowy i  zrównoważony styl życia. Działania zapoczątkowały dwa wykłady pracowników z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Temat "Chemia na naszym talerzu" omówiła prof. M. Dżugan (23 marca) a „Czym jest GMO - czy świat może być lepszy dzięki inżynierii genetycznej” dr A. Kwiatkowska (7 kwietnia). W rywalizacji ogólnopolskiej szkół ponadgimnazjalnych za 1 etap Eco-team zajął 16 miejsce na 100 uczestników.

KONCERT KULTURA KONTRA NAŁOGI 2014

(autor: Tomasz Wilusz)
17 czerwca 2014 r. w atrium naszego LO odbyło się magiczne, barwne widowisko muzyczno-językowe organizowane cyklicznie w ramach szkolnego programu profilaktyki uzależnień i propagowania zdrowego stylu życia. Jak co roku, o tej porze uczniowie naszej szkoły bawili się w plenerze bez alkoholu, papierosów i narkotyków, z hasłami miłości, pokoju i braterstwa, przy kultowej muzyce lat 60-tych i 70-tych, śpiewając w języku angielskim największe przeboje pokolenia Flower Power.
Gratulacje dla zwycięzców konkursu na strój z epoki - Krystian Lachor i Magdalena Ciuba

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10116 117 następna »