Uczyć się przez doświadczenie/doświadczanie

7 marca w Sandomierzu odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Fizyki Cząstek Elementarnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Poprowadzą je fizycy z Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie. W programie są wykłady wprowadzające do fizyki cząstek elementarnych, samodzielna analiza danych doświadczalnych z eksperymentu przy akceleratorze LHC oraz podsumowująca telekonferencja z  fizykami z CERN.
Uczniowie zainteresowani fizyką współczesną, którzy chcieliby wziąć udział w warsztatach proszeni są o kontakt z p. M. Rybczyk.

Spotkanie autorskie w święto Bibliotek szkolnych.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, biblioteka szkolna zorganizowała promujące czytelnictwo spotkanie z autorką nowo wydanej książki fantasy „Hidyba”, panią Magdaleną Maraj, Strzyżowianką i absolwentką naszego Liceum.
Spotkaliśmy się w iście zacnym gronie absolwentów naszego Liceum, obecnych i emerytowanych nauczycieli Liceum i ZS, dyrekcji i młodzieży dwóch sąsiadujących ze sobą szkół ponadgimnazjalnych.
Z wykształcenia socjolog i dziennikarz, pani Magdalena Maraj wspomniała z sentymentem początki swojego pisania. Publikowanie, co potwierdzają zgromadzone w bibliotece szkolnej tomiki poezji, rozpoczynała w Szkolnym Kole Młodych Poetów działającym w naszej szkole. Opiekunką tego koła, skupiającego uczniów z różnych klas, parających się pisaniem wierszy, była emerytowana już polonistka pani Elżbieta Pacana, która wraz z liczną grupą zaproszonych gości zaszczyciła nas swoją obecnością.

Ogólnopolski Konkurs Jezyka Niemieckiego "Deutschfreund"

Jak co roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Jezyka Niemieckiego "Deutschfreund". Blisko 2,7 tys. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się z zadaniami wielokrotnego wyboru.
Do konkursu w kategorii klas pierwszych przystąpiło 10 uczniów a w kategorii klas drugich i trzecich 17 uczniów naszej szkoły.

Najlepsze wyniki uzyskali:
klasy pierwsze
Paulina Rylukowska 85,71% 5 miejsce w województwie 66 w kraju
Martyna Sękowska 80,36% 6 miejsce w województwie 110 w kraju
Mateusz Zdon 79,46% 7 miejsce w województwie 117 w kraju
Agata Froń 75,89% 11 miejsce w województwie 158 w kraju
klasy drugie i trzecie:
Anna Ziobro 84,82% 6 miejsce w województwie 70 w kraju
Tomasz Leśniak 75,89% 19 miejsce w województwie 173 w kraju
Gratulujemy i życzymy dlszych sukcesów!
27.01.2016

IX Wojewódzki Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej

25 stycznia 2016r. w Kolbuszowej w konkursie wojewódzkim reprezentowali naszą szkołę Weronika Zając
Łukasz Baran, Michał Wolan
W kategorii solistów Łukasz został laureatem II nagrody wykonanie utworu Mary, did you know w języku angielskim (przy akompaniamencie Weroniki i Michała), a w kategorii zespołów cała trójka Weronika, Łukasz i Michał wykonali tradycyjną kolędę angielską The twelve days of Christmas i zdobyli III nagrodę.

Gratulujemy i dziękujemy za promowanie szkoły i środowiska.
26.01.2016

Konkurs multimedialny „Patron naszej Szkoły”

organizowany przez Bibliotekę Główną UP w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie filmu wideo związanego z patronem szkoły.
Ocena prac będzie przebiegać według kryteriów: zgodność z tematyką Konkursu, oryginalnością, pomysłowością, estetyką i jakością wykonania pracy.

Konkurs trwa do 4 marca 2016 r.
Więcej informacji w bibliotece szkolnej.

Skrót regulaminu.
25.01.2016

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10146 147 następna »