Wspomnienia Absolwentów Strzyżowskiego Liceum

Dni Otwarte Wydziału Biologiczno- Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego

W dniu 8.04.2017r. 13-osobowa grupa uczniów z kl. 2C uczestniczyła w Dniach Otwartych Wydziału Biologiczno- Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Spośród bogatej oferty zaplanowanych zajęć, mieliśmy okazję do wysłuchania ciekawych wykładów, np. „Dieta tęczowa” – dr hab. prof. UR G. Jaworska, „Koń – mój przyjaciel” – dr hab. prof. UR J. Topczewska. Ponadto uczestniczyliśmy w interesujących warsztatach : „Zapylanie roślin – intryga czy konieczność?” – dr hab. prof. UR K. Oklejewicz, „Jajko nie tylko kurze” i „Sposoby na jajko” – dr A. Augustyńska – Preisnar, dr M. Ormian i mgr K. Kosiński.
Imprezie towarzyszyły także liczne wystawy, pokazy i konkursy. Swoją działalność
prezentowały też Koła Naukowe działające na Wydziale. Były też cieszące się dużym zainteresowaniem stoiska oferujące produkty regionalne i ekologiczne.
Ponadto wydarzenie uświetnił występ akrobatyczny Delfiny i Bartka – studentów UR, zwycięzców V edycji programu „Mam talent”.
Być może to wydarzenie stanie się impulsem w wyborze przyszłej ścieżki kształcenia przez naszych uczniów.
24.04.2017

"Sienkiewicz czytany współcześnie"

19 kwietnia miała miejsce w szkole sesja popularnonaukowa ph. "Sienkiewicz czytany współcześnie". Jak nietrudno się domyślić, dotyczyła ona życia i twórczości wybitnego polskiego pisarza, noblisty z 1905 roku, Henryka Sienkiewicza, a przygotowana została przez klasę III E. Pomysł jej zorganizowania zrodził się w efekcie wielkiego sukcesu, jaki osiągnęli nasi uczniowie w Konkursie Sienkiewiczowskim, upamiętniającym stulecie śmierci autora "Trylogii". Warto przypomnieć, iż Agata Froń z klasy II E została laureatką Konkursu i w nagrodę uczestniczyła w wycieczce do Rzymu "śladami Sienkiewicza" jako jedna z zaledwie 15 osób z całej Polski, zaś Mateusz Wiater z klasy I A brał udział w jego centralnym finale i uzyskał tytuł finalisty.

Wyniki Interaktywnego Konkursu Maks Matematyczny III

Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. W tym roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy. Dnia 09.03.2017 dziewiętnaścioro naszych uczniów (5 z klas pierwszych i 14 z klas trzecich) zasiadło za komputerami pracowni informatycznej i pokazywało swoje zdolności matematyczne. Jak na debiut nie wypadli najgorzej. Zajęli miejsca w najlepszej dziesiątce w naszym województwie (sześć osób). Joanna Kurpiel 8 miejsce z województwie i 71 w kraju (klasa 1B), Klaudia Kurpiel 3 miejsce w województwie i 64 miejsce w kraju (klasa 3E).
Ogólne podsumowanie III edycji konkursu Maks Matematyczny dostępne jest na:
A szczegóły dotyczące udziału naszych uczniów w załączonej tabeli.
Opiekunem uczniów jest Pan Tomasz Jakubasz.
24.04.2017

Pomagam bo… mogę… chcę… wybieram

- odkryjmy w sobie radość dzielenia się

W środę 12 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z koordynatorem Grupy Wsparcia Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Spotkanie to było niezwykłą „lekcją wychowawczą”, uczącą pokory oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, było zachętą do przełamania swojego lenistwa, strachu, obaw, by pokazał każdemu czytelnikowi, że warto podjąć tą trudną, ale cudowną pracę i przygodę, jaką jest bycie wolontariuszem. Każdy gest, nawet najdrobniejszy …… zmienia świat….. czyjś świat….. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10181 182 następna »