"Jak się uczyć i nie zwariować?"

Czy wiesz "Jak się uczyć i nie zwariować?" - oferta zajęć dla uczniów LO w Strzyżowie.

4 marca o godz. 10:10 w Auli Liceum Ogólnokształcącego odbędą się 4-godzinne warsztaty Efektywnej Nauki. Prowadzącym jest Pan Michał Wietecha - absolwent naszego Liceum. Celem warsztatów jest pokazanie Wam, że znając odpowiednie techniki można uczyć się szybciej, więcej, łatwiej i mieć z tego frajdę.

Co zyskasz przychodząc na warsztat?
- poznasz lepiej działanie swojego mózgu oraz mocne strony w uczeniu się,
- odkryjesz dużo prostych metody do szybkiego zapamiętywania zdobytej wiedzy,
- zrozumiesz za co odpowiadają pozytywne uczucia i odpowiednia rozgrzewka przed nauką,
- dowiesz się, co zrobić by uczyć się mniej i w efekcie umieć więcej,
- obudzisz w sobie kreatywność i zainspirujesz się do zmiany na lepsze!
- poznasz wielu nowych ludzi, którzy chcą uczyć się i mieć z tego frajdę

XVII Podkarpacki Konkurs Matematyczny

Komisja Główna XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego w Rzeszowie po weryfikacji prac z etapu powiatowego konkursu do etapu rejonowego zakwalifikowała dziesięciu uczniów naszej szkoły:

1. Seweryn Presnal – 1A
2. Tomasz Ziobro – 2A
3.Marcin Rypyść – 2A
4. Dominik Zimny – 2A
5. Daniel Wilusz – 2A
6. Sławomir Kalisztan– 2A
7. Mateusz Zdon– 2A
8. Wojciech Sękowski – 2A
9. Bartłomiej Matuszewski – 2A
10. Bolesław Bożek– 2A

Etap rejonowy XVII PKM odbędzie się 11 III 2017r w Rzeszowie.
Opiekunem wymienionych uczniów jest: Pan Jerzy Moskal.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
24.02.2017

Konkurs Europejskie Drzewo Roku 2017

22.02.2017

Licealisto dojrzały: Oddaj krew nie tylko dla pochwały!

28 lutego w naszej szkole (aula, od godz. 9) odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich i zdrowych potencjalnych dawców do podzielenia tym, co mają najcenniejszego. Akcję przeprowadzą specjaliści z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Aby akcja oddawania krwi była uporządkowana należy zgłosić swój udział w bibliotece (D. Skura) do poniedziałku 27 lutego. Można porozmawiać także z weteranem krwiodawstwa z naszej szkoły, prof. M. Czarnikiem.
Oddawanie krwi to nic strasznego!
Czy mogę oddać krew?
22.02.2017

Sukces w Olimpiadzie Filozoficznej!

Z radością informujemy, że Agata Froń z klasy II E decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej została rekomendowana do etapu centralnego XXIX Olimpiady Filozoficznej, uzyskując najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników etapu okręgowego (79 pkt na 100 możliwych do uzyskania). Z niecierpliwością będziemy teraz oczekiwać na potwierdzenie rekomendacji przez Komitet Główny Olimpiady. Jeśli tak się stanie, Agata w dniu 22 kwietnia weźmie udział w ostatnim etapie Olimpiady, która zwyczajowo odbywa się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Staszica w Warszawie
Opiekunem Agaty jest Mirosław Czarnik
22.02.2017

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10174 175 następna »