Zmagania przyszłych naukowców

– „AKADEMICKA” na Uniwersytecie Rzeszowskim

W dniu 3 grudnia b.r. 26-osobowa grupa uczniów z klas: 1B, 1C oraz 2C i 2D po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego,które odbywają się w ramach umowy o współpracy URz z naszym liceum. Wydział Biologiczno-Rolniczy objął patronatem uczniów o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym, z których grupa utworzyła „klasę akademicką”-zespół młodych naukowców, pasjonatów biologii i chemii.
Zajęcia rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 wykładem dra Mateusza Mołonia, koordynatora naszych warsztatów, pt. „Inżynieria genetyczna w pigułce”. Rozważaliśmy tematy związane z funkcjami komórek zwierzęcych, ich podziałami oraz procesami zachodzącymi podczas ekspresji genów.

Europejski Dzień Języków 2016

Guten Tag, bonjour, a może dzień dobry?
Ciężko było się zdecydować na jedno przywitanie, gdy w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Inicjatorkami obchodów były panie mgr Katarzyna Rykała, mgr Dominika Medygrał i mgr Joanna Wnęk. Spotkanie miało miejsce w auli naszej szkoły. W czasie 45 minut zdążyliśmy poznać hymn Niemiec, Francji, Austrii i Szwajcarii, które zostały pięknie wyśpiewane przez reprezentantów klas uczących się języka francuskiego i niemieckiego. Przypomnieliśmy sobie również postacie występujące w "Mikołajku" oraz braliśmy udział w quizie na temat krajów niemieckojęzycznych i Francji. Emocje w trakcie konkursu sięgały zenitu, zwłaszcza, że za poprawną odpowiedź przysługiwała słodka nagroda. Dodatkową atrakcją w tym dniu były odwiedziny zacnych gości - kulturysty Arnolda Schwarzeneggera, naukowca Alberta Einsteina oraz modelki Claudii Schiffer. Bardzo się cieszymy, że mimo wielu obowiązków znaleźli oni czas na zaprezentowanie się w naszej szkole. Niestety, to co dobre szybko sie kończy i po mile spędzonym czasie musieliśmy wrócić na lekcje. Jednak co najważniejsze wzbogaceni o nową wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych oraz Francji.
Gabriela Czech kl. 2 E
08.12.2016

XXIV Olimpiada Informatyczna

Miło nam poinformować, że w 24. edycji Olimpiady Informatycznej Kamil Złotek, uczeń klasy 3B zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu. Zdobywając 92% możliwych do zdobycia punktów zajął 3. miejsce w woj. podkarpackim i 105. miejsce w Polsce (patrz:wyniki).
Z naszej szkoły do olimpiady przystąpiło dwóch uczniów. Razem z Kamilem startował Mateusz Zdon z klasy 2A zdobywając ok. 50% punktów. Ustawiony w tym roku przez organizatorów wysoki próg punkowy nie pozwolił mu jednak dotrzeć do II etapu. Należy zaznaczyć, że Olimpiada Informatyczna jest najbardziej prestiżowym i rozgrywanym na najwyższym poziomie merytorycznym, konkursem informatycznym w Polsce. Drugi etap olimpiady odbędzie się w dniach 14-16 luty 2017 w Krakowie.

Gratulujemy Kamilowi sukcesu i trzymamy kciuki podczas II etapu konkursu!
Opiekun uczniów: Bogusław Popieluch

XXVI Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1D Aleksandra Sienkowska została laureatką eleminacji strefowych XXVI Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej w kategorii poezja śpiewana, które odbyły się w dniu 30.11.2016r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie i tym samym uzyskała kwalifikację do finału Konkursu.

Olimpiada Teologii Katolickiej

w dniu 7.12.2016r. odbyła się Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem:"Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca". Najlepszy wynik osiągnęła Agata Froń z klasy 2e, a drugie miejsce zajęła Anna Salwa z klasy 1a. Obie uczennice zakwalifikowały się do diecezjalnego etapu olimpiady, który odbędzie się 12.01.2017r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Gratulujemy i życzymy sukcesów na wyższych poziomach współzawodnictwa. ks. K. Rusznica
07.12.2016

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10166 167 następna »