Szkoła Magii czy Strefa Zdrowego Człowieka?

To nie będzie opis Hogwarthu ani warsztatów uczących, jak być okazem zdrowia, tylko przykład na to, że nauka może być nie tylko męcząca (choć i taką być musi), ale również piękna, bajkowo interesująca. Udowodnienie tego za cel postawili sobie uczniowie LO w Strzyżowie, którzy w dniu 28 kwietnia zaprosili w mury szkoły uczniów trzecich klas gimnazjów z terenu powiatu, by opowiedzieć im o swoich pasjach, naukowych zainteresowaniach i – przed wszystkim – możliwościach edukacyjnych i kulturalnych dawanych przez Ich Szkołę.

Młodzież LO w akcji Żonkile

W dniu 19 kwietnia w rocznicę upamiętnienia Powstania w Getcie Warszawskim podczas okolicznościowej lekcji historii młodzież klas 2E i 2B wzięła udział w projekcji premiery filmu -Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943.
Premiera była częścią akcji społeczno- edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum POLIN.
Podczas spotkania nauczyciel historii dokonał wprowadzenia uczniów w tematykę projektu, zaś uczennica klas 3B przygotowała materiał informacyjny w formie plakatu.
Organizatorzy I. Nowicka, G.Adamczyk.
22.04.2016

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej, w tym dniu w roku 1616 zmarł bowiem William Szekspir. Dlatego też w związku z przypadającą właśnie 400- letnią rocznicą śmierci zapraszamy do wspólnej zabawy.
OGŁASZAMY KONKURS
Poświęcony życiu i twórczości angielskiego pisarza, na który złożą się:
- pytania z zakresu biografii (na podstawie filmu, który będzie udostępniony w piątek 22 kwietnia)
- quizu – dopasowanie znanych cytatów W. Szekspira w języku angielskim do polskiego tłumaczenia, które będą do odszukania na terenie szkoły.
- konkurs recytatorski poezji poety (sonet 18). W piątek na lekcji 4 (kontakt pani prof. K. Zając lub nauczyciele jęz. angielskiego). Konkurs w dwóch kategoriach:
1) recytowanie z kartki
2) recytowanie z pamięci
Uczestnicy konkursu z zakresu biografii i quizu po karty konkursowe zgłoszą się na długiej przerwie w piątek do biblioteki szkolnej.
Dla uczestników przewidujemy nagrody w postaci bardzo dobrej lub celującej oceny z języka angielskiego. (decydują o tym nauczyciele)

Drodzy Gimnazjaliści!

Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie organizują dodatkowe, bezpłatne zajęcia dla uczniów klas III gimnazjum, którzy decydują się kontynuować naukę w szkole kończącej się egzaminem maturalnym.
Celem tych zajęć jest pomoc przyszłym licealistom w realizacji zagadnień zawartych w nowej podstawie programowej szkół ponadgimnazjalnych, które jak się okazało z perspektywy czasu , sprawiają uczniom klas pierwszych duże trudności.
Uważamy, że taka forma wsparcia będzie dla Was bardzo korzystna.

Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia, wybierając interesujący was rodzaj zajęć i termin, a nauka w nowej szkole stanie się bardziej przystępna.
Pod koniec każdego miesiąca pojawi się na stronie internetowej szkoły szczegółowy harmonogram zajęć na kolejny miesiąc.

Dotychczasowa liczba chętnych na zajęcia:
Język polski - TERMIN:15.04.2016 , godz.15.00 – 17.00 - Zajęcia odbędą się zgodnie z planem.
Historia - TERMIN:22.04.2016, godz.15.00 – 17.00 - brak
Język angielski - TERMIN:29.04.2016 , godz.15.00 – 17.00 - brak
Chemia - TERMIN:13.05.2016 , godz.15.00 – 17.00 - brak
Matematyka- TERMIN:20.05.2016, godz.15.00 – 17.00 - 1 osoba

kliknij tabelę aby przejść do formularza zagłoszenia.

Uwaga
Zajęcia zostaną zorganizowane jeżeli liczba zgłoszeń będzie nie mniejsza niż 15.
15.04.2016

Festiwal Kultury Europejskiej

1 kwietnia odbył się w Zespole Szkół w Czudcu, nawiązujący do wcześniejszych przedsięwzięć, I Festiwal Kultury Europejskiej pod honorowym patronatem Wicestarosty Powiatu Strzyżowskiego Jana Stodolaka. W konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu strzyżowskiego.
W kategorii śpiew wyróżnienie otrzymał Szymon Ossowski- uczeń klasy 3 C za wykonanie utworu w języku niemieckim i polskim, zaś w kategorii plakat (praca miała przedstawiać charakterystyczny dla danego kraju Unii Europejskiej „symbol”, np. budowlę, atrakcję turystyczną, itp.) III miejsce uzyskały uczennice klasy 1 C Weronika Samolewicz, Weronika Wójcik, Gabriela Łyszczarz, Martyna Sękowska.
Gratulujemy!
Opiekunowie: Joanna Wnęk, Katarzyna Rykała
14.04.2016

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10152 153 następna »