Wesołych Świąt

01.04.2015

Targi Pracy

W dniu 27 marca w naszej szkole miały miejsce Targi Pracy organizowane we współpracy z Punktem Pośrednictwa Pracy OHP w Strzyżowie podczas, których młodzież miała możliwość spotkać się z pracodawcami i poznania ofert pracy w Polsce i za granicą z sieci EURES, skorzystania a porad pośrednika pracy i zapoznania się z ofertą bezpłatnych szkoleń zawodowych.
Uczniowie Liceum i ZST w Strzyżowie chętnie uczestniczyli w inicjatywie.
Szkolny Ośrodek Kariery.
31.03.2015

Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla uczniów III klas gimnazjów

Drodzy Gimnazjaliści!

Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie postanowili zorganizować dodatkowe, bezpłatne zajęcia dla uczniów klas III gimnazjum, którzy decydują się kontynuować naukę w szkole kończącej się egzaminem maturalnym. Celem tych zajęć jest pomoc przyszłym licealistom w realizacji zagadnień zawartych w nowej podstawie programowej szkół ponadgimnazjalnych, które jak się okazało z perspektywy czasu, sprawiają uczniom klas pierwszych duże trudności.
Uważamy, że taka forma wsparcia będzie dla Was bardzo korzystna.
Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia, wybierając interesujący was rodzaj zajęć i termin, a nauka w nowej szkole stanie się bardziej przystępna. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej.
HARMONOGRAM
KARTA ZGŁOSZENIA

* Zajęcia z chemii w dniu 17.04.2015 odbędą się o godzinie 16:00
31.03.2015

„Szkoła Trzeźwo Myślących Kierowców”

W dniu 23 marca 20515 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w multimedialnych zajęciach profilaktycznych „Szkoła Trzeźwo Myślących Kierowców”. Program pozwolił uczniom dostrzec zagrożenia w ruchu drogowym spowodowane spożywaniem alkoholu. Zdobyta przez uczestników szkolenia wiedza dotyczyła informacji na temat niebezpiecznego związku kierowcy z alkoholem. Podczas zajęć przekazane zostały informacje na temat odpowiedzialności kierowcy za życie i zdrowie pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego, obalono również niektóre stereotypy i mity związane z alkoholem.

Dzień Wiosny 2015

W piątek 20 marca br. świętowaliśmy w naszym Liceum nadejście wiosny. Uczniowie i nauczycieli rozegrali pasjonujący mecz piłki siatkowej, obserwowaliśmy zaćmienie słońca oraz mieliśmy okazję na odrobinę szaleństwa w zorganizowanej przez SU fotobudce. W naszej szkole odbył się również koncert pt. „Młodzieżowe Mocne Granie - Art Happening”. Impreza odbywała się w ramach projektu „Polsko-Słowacki Jarmark Kulturalny”, realizowanego przez Gminę Strzyżów w partnerstwie z Miastem Svidnik. Podczas koncertu wystąpiły rockowe zespoły młodzieżowe ze Słowacji: ZUŠ , CINNAMON WIND (Świdnik) oraz ze Strzyżowa: INSANI oraz szkolny zespół RNA - Razem Nam Ambitniej. Realizacja wspólnego koncertu przyczyniła się do integracji środowisk młodzieżowych obu miast oraz do poznania dorobku muzycznego i talentu młodych artystów zarówno z  Polski, jak i Słowacji.
26.03.2015

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10128 129 następna »