Bezpłatny Microsoft Office 365 dla nauczycieli i uczniów

Dla każdego nauczyciela naszej szkoły posiadającego maila w domenie lo-strzyzow.pl dostępny jest bezpłatny pakiet Office 365. Licencja jest dostępna dopóki jesteś pracownikiem szkoły.
Jest to wersja Office 365 A1, co niestety oznacza, że można jej używać tylko przy dostępie do internetu. Razem z licencją każdy otrzyma możliwość założenia "w chmurze" dysku do przechowywania danych o pojemności 1TB. Rejestracja zostanie wykonana stopniowo dla wszystkich nauczycieli, ale jeśli komuś oprogramowanie jest szybko potrzebne to proszę to zgłosić.
Bezpłatny dostęp do oprogramowania mogą również uzyskać uczniowie. Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do administratora strony Bogusława Popielucha.

Krótka instrukcja instalacji (wybierz "czytaj całość"):

Wizyta w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

Stęsknieni szkoły i uczniowskiej aktywności, już w pierwszym tygodniu nauki podjęliśmy konkretne działanie– postanowiliśmy upamiętnić poetkę Marię Konopnicką. Dlatego też w sobotę 7 września prof. G Adamczyk wykorzystując swój pobyt we Lwowie złożył kwiaty na grobie poetki na Cmentarzu Łyczakowskim, a grupa uczniów z klas humanistycznych – 1Cg i 1Cp wybrała się do poświęconego jej muzeum w Żarnowcu, aby uczestniczyć w ósmej już edycji organizowanej przez Prezydenta RP akcji Narodowego Czytania. Nieoczekiwanie staliśmy się uczestnikami wojewódzkiej odsłony tej akcji. Ze sceny w pięknym żarnowieckim parku wybrzmiały fragmenty następujących nowel: Dobra Pani Elizy Orzeszkowej, Katarynka Bolesława Prusa, Dym Marii Konopnickiej, SachemHenryka Sienkiewicza, Mój ojciec wstępuje do strażaków Brunona Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony Stefana Żeromskiegooraz SawaHenryka Rzewuskiego. Wgronie czytających znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, przedstawiciele szkół imienia Marii Konopnickiej oraz uczennice z klasy 1Cg naszego liceum: Nicola Jędrzejewska, Wioletta Urban i Joanna Ziobro.

Spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas

W dniu 16 września( poniedziałek) planowane jest spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas.
Termin ten jest podyktowany realizacją działań projektowych( rekrutacja uczniów do projektu).

Spotkania planowane są wg harmonogramu:
  • spotkanie z dyrekcją, pedagogiem doradcą zawodowym w auli - godz. 16:00 rodzice uczniów klas 1 po szkole podstawowej, później z wychowawcami w klasach
  • w auli - godz 16:30 rodzice uczniów klas 1 po gimnazjum, później z wychowawcami w klasach
  • rodzice uczniów klas 2 i 3 godz 16:30 - spotkanie bezpośrednio z wychowawcami w klasach
  • rodzice uczniów klas 2 o godz 17:00- spotkanie w auli z dyrekcją i koordynatorem projektu p.B.Wójcik

Więcej informacji i propozycja tematyki spotkań w terminie późniejszym.

Obóz naukowy

„Odkryj polską Amazonkę”

To już czwarta edycja obozu naukowego organizowanego w naszej szkole. W tym roku celem naszej edukacyjnej wyprawy jest podlaska Amazonia – kraina magiczna i niezwykle urokliwa. Będziemy wędrować ścieżkami przyrodniczymi Wigierskiego, Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Narodowego. Zanurzymy się w gąszczu trzcin, przejdziemy bagna i mokradła suchą stopą, przepłyniemy Wigry, Biebrzę i Narew… Wyprawy te dostarczą nie tylko materiału do badań laboratoryjnych, ale z pewnością też niezapomnianych wrażeń. A wszystko to po to, by zachwycić się pięknem polskiej przyrody i zrozumieć potrzebę jej ochrony. Obóz ma charakter interdyscyplinarny i łączy tematykę biologiczno – chemiczną. Skierowany jest głównie do uczniów realizujących rozszerzenia przedmiotowe z biologii i chemii.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisie na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie opłaty wstępnej w wysokości 200 złotych.

Więcej informacji na plakatach i u nauczycieli – K. Ossowskiej i M. Woźnickiej.
Serdecznie zapraszamy!
05.09.2019

PO WER

"Przedsiębiorca w wymiarze europejskim"