Sukces w LXIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Z satysfakcją informujemy, że Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego potwierdził nominację Mateusza Wiatra, ucznia klasy III A do finału Olimpiady, który odbędzie się w dn. 3-6 kwietnia w Konstancinie i Warszawie

Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”

Dnia 11.03.2019 w Wiśniowej odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”. Z naszej szkoły udział wzięły w nich dwie uczennice klasy 2B: Karolina Wietecha oraz Weronika Łyszczarz. Obydwie zakwalifikowały się do finału, zajmując odpowiednio 1 i 2 miejsce. II, a zarazem ostatni etap odbył się 14.03.2019 r. w Ropczycach, gdzie reprezentantki naszej szkoły zmierzyły się z uczestnikami konkursu z całego województwa Z radością informujemy, że Karolina Wietecha zajęła I miejsce, a Weronika Łyszczarz otrzymała wyróżnienie. Opiekunem uczennic była Violetta Wietecha

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych

pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

Gratulacje dla Katarzyny Włodyki uczennicy kl. IB, Dominiki Śliwy uczennicy kl. IB, Piotra Wójcika ucznia kl. IIA, którzy jako zespół zdobyli drugie miejsce w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych, który odbył się 15 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.
W półfinale drużyna reprezentująca naszą szkołę pokonała 19 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Wcześniej znalazła się w półfinale wśród 21 najlepszych drużyn pokonując 59 szkół.
Zmagania olimpijskie są zwieńczeniem realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który ma za zadanie kształtować świadomość młodzieży w zakresie ubezpieczeń społecznych, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Opiekun uczniów: Regina Pelczar
Więcej informacji: http://www.zus.pl...je-z-zus/o-projekcie

fot. Regina Pelczar, ZUS

Piąta edycja Targów Pracy w Strzyżowie

W dniu 12 marca 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie odbyła się piąta edycja Targów Pracy. Zorganizowane zostały przez Podkarpacką Wojewódzką Komendę OHP w Rzeszowie przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Strzyżowie, Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie i Zespołem Szkół Technicznych. Ideą przewodnią targów stało się stworzenie płaszczyzny, na której pracodawcy oraz osoby zainteresowane podjęciem pracy, stażu lub praktyk będą mogli skonfrontować wzajemne oczekiwania i wymagania. Najchętniej odwiedzane były przez uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy już niebawem staną się aktywnymi uczestnikami rynku pracy. Organizacja targów to efekt kilkuletniej współpracy Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych i Powiatowego Urzędu Pracy z Punktem Pośrednictwa Pracy OHP w Strzyżowie i Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego OHP w Strzyżowie.
Regina Pelczar
fot. Regina Pelczar

Podejmujemy trudne decyzje edukacyjno-zawodowe

W dniu 5 marca 2019 roku uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami uczestniczyli w XIV edycji Podkarpackich Targach Edukacyjnych EuSalon w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo –Kongresowym Województwa Podkarpackiego.
Targi Edukacyjne stwarzają możliwość bezpośredniego zapoznania się z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych, szkół policealnych, instytucji szkoleniowych z Polski i zagranicy. W tym roku w targach wzięło udział 100 wystawców. Oprócz rozmów, wywiadów z przedstawicielami uczelni, szkół, uczniowie skorzystali ze specjalnie dla nich przygotowanych warsztatów dotyczących m.in. kryminalistyki, kompetencji niezbędnych na rynku pracy, elektrotechniki, studiów w Anglii. Mieli możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych, psychologów oraz zakupu książek podczas odbywającego się w tym czasie kiermaszu.
Równolegle z Targami Edukacyjnymi odbyły się Europejskie Targi Pracy WorkExpo. Połączenie tych dwóch imprez stworzyło dla uczniów doskonałą okazję do zapoznania się z ofertami pracy oraz poznania rynku pracy.
Targi to doskonała przestrzeń do wymiany doświadczeń, opinii i weryfikacji własnych wyobrażeń, przekonań.
Regina Pelczar
fot. Regina Pelczar

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10228 229 następna »