60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 29.04.2015 w Rzeszowie odbyły się eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczennica naszej szkoły Sylwia Drogoń z klasy 2C została nominowana do eliminacji centralnych, w których będzie reprezentowała nasze województwo i będzie miała okazję zmierzyć się z najlepszymi recytatorami z całej Polski.
Eliminacje odbędą się w czerwcu w Ostrołęce. Gratulujemy Sylwii i P. Violetcie Wietesze.
04.05.2015

Kolejny Sukces Łukasza Żydzika

W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Łukasz otrzymał wyróżnienie I stopnia. Gratulujemy Łukaszowi oraz pani Małgorzacie Gągorowskiej - nauczycielce chemii
04.05.2015

60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

24 kwietnia w Przemyślu odbyły się Eliminacje Wojewódzkie 6- tego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kat. poezja śpiewana. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2C Szymon Ossowski, Łukasz Baran, Michał Wolan i Weronika Zając, którzy zostali laureatami eliminacji i uzyskali nominację do eliminacji centralnych.
01.05.2015

Wielki sukces Łukasza Żydzika

ZŁOTY MEDAL OLIMPIJSKI Z BIOLOGII

W dniach 25-27.04.2015r. w Warszawie odbyły się zawody centralne XLIV Olimpiady Biologicznej, w których wziął udział uczeń naszej szkoły Łukasz Żydzik z klasy III C.Zajmując 4 miejsce w Polsce uzyskał tytuł laureata I stopnia oraz zdobył złoty medal olimpijski. Tym samym będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbędzie się w lipcu tego roku w Danii.
Ponadto praca badawcza Łukasza została szczególnie doceniona i wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej i zostanie opublikowana w czasopiśmie „Biologia w szkole”.
Tytuł laureata Olimpiady Biologicznej daje wstęp m.in. na wszystkie uczelnie medyczne w kraju bez postępowania rekrutacyjnego.
    Gratulacje dla Łukasza i opiekuna ucznia p. K. Ossowskiej.
Aktualizacja: kliknij "czytaj całość"

SZKOLNE ŚWIĘTO NAUKI

Niektórzy nazywają ten wyjątkowy dzień w kalendarzu Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie „spotkaniem kujonów”, ale jak łatwo się można domyślić, czynią to tylko ci, którzy marząc o uczestnictwie, nigdy nie mieli okazji na nim się znaleźć. O czym mowa? Oczywiście o spotkaniu z najlepszymi uczniami Szkoły, które w tym roku miało miejsce w piątek 17 kwietnia. W tym to właśnie dniu w auli Liceum odbyło się spotkanie Dyrekcji i nauczycieli – wychowawców z uczniami, którzy w roku szkolnym 2014/2015 osiągnęli największe sukcesy edukacyjne – czy to w postaci bardzo wysokich średnich ocen, czy też zdobytych laurów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Wraz z uczniami na spotkanie przybyli dumni z osiągnięć swych dzieci rodzice, a splendoru uroczystemu wydarzeniu dodawali zaproszeni goście: Wicestarosta Strzyżowski – Jan Stodolak (także w roli rodzica uhonorowanego dziecka) oraz przewodniczący Rady Rodziców LO – Andrzej Włodyka.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10131 132 następna »