Wielki sukces Łukasza Żydzika

ZŁOTY MEDAL OLIMPIJSKI Z BIOLOGII

W dniach 25-27.04.2015r. w Warszawie odbyły się zawody centralne XLIV Olimpiady Biologicznej, w których wziął udział uczeń naszej szkoły Łukasz Żydzik z klasy III C.Zajmując 4 miejsce w Polsce uzyskał tytuł laureata I stopnia oraz zdobył złoty medal olimpijski. Tym samym będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbędzie się w lipcu tego roku w Danii.
Ponadto praca badawcza Łukasza została szczególnie doceniona i wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej i zostanie opublikowana w czasopiśmie „Biologia w szkole”.
Tytuł laureata Olimpiady Biologicznej daje wstęp m.in. na wszystkie uczelnie medyczne w kraju bez postępowania rekrutacyjnego.
    Gratulacje dla Łukasza i opiekuna ucznia p. K. Ossowskiej.
Oficjalne wyniki na stronie olimpiady.
Aktualizacja: kliknij "czytaj całość"

Międzynarodowy Konkurs

„Kangur Matematyczny - 2015”

Głównym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych ”Kangourou Sans Frontières” z siedzibą we Francji. W konkursie uczestniczyła młodzież z 57 państw. W Polsce konkursu przebiegał pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło ogółem 37 uczniów . Niektórzy z nich uzyskali bardzo wysokie wyniki.
Sprawozdanie z konkursu
20.05.2015

Rzeszowskie Święto Transplantacji

16 maja w Rzeszowie odbyło się po raz piaty Rzeszowskie Święto Transplantacji, którego celem było propagowanie oświadczeń woli oraz zabiegów transplantacji. W ramach święta w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego miała miejsce konferencja "Przeszczep Szansą na Drugie Życie", której prelegentami byli lekarze, naukowcy i osoby po przeszczepach. Po południu na rzeszowskim rynku odbyły się koncerty; wystąpili m.in. Sylwia Grzeszczak, Mateusz Mijal i Alicja Rega. Natomiast studenci
rzeszowskich uczelni zaplanowali flash mob, czyli taniec kilkuset osób, do którego każdy przygotował się indywidualnie. W organizację flash mob zaangażowała się grupa 6 osób z zespołu Transplantersi LO Strzyżów, którzy od lutego propagują transplantację na terenie gminy Strzyżów. Naszym zadaniem było rozdawanie maseczek oraz wspólny taniec na rzeszowskim rynku. Okazało się że został pobity rekord jeśli chodzi o największy flash mob w Rzeszowie, a także największy flash mob z użyciem maseczek chirurgicznych w Polsce. Była nas 633 osoby!
18.05.2015

Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor 2015

Dnia 18 marca 2015 odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Wzięło w niej udział ponad 5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 139 laureatów. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.
Udział w programie ułatwia uczestnikom porównanie swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej, pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.
Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskała Anna Ziobro z klasy 2B( ucz. D. Włodyki), 81,7% punktów możliwych do zdobycia. Dyblom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymują : Tomasz Leśniak kl.2B (ucz .D. Włodyki), Katarzyna Hedesz kl. 1C , Marcin Śliwiński kl.3D( ucz .Joanny Wnęk).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!
13.05.2015

60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 29.04.2015 w Rzeszowie odbyły się eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczennica naszej szkoły Sylwia Drogoń z klasy 2C została nominowana do eliminacji centralnych, w których będzie reprezentowała nasze województwo i będzie miała okazję zmierzyć się z najlepszymi recytatorami z całej Polski.
Eliminacje odbędą się w czerwcu w Ostrołęce. Gratulujemy Sylwii i P. Violetcie Wietesze.
04.05.2015

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10132 133 następna »