Pierwszy Dzień Wiosny 2017

21 marca, czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, uczniowie klasy 1C podjęli się bardzo odpowiedzialnego zadania… zrobili Marzannę, aby godnie pożegnać zimę. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem i z pomocą nauczycieli: pani D. Skury i pana P. Krutysa wykonali kukłę ze słomy (symbol plenności) i starych ubrań. Marzanna okazała się prawdziwą miss pierwszego dnia wiosny, ale niestety jako symbol zimy została przez klasy 1A, 1C i 1D wrzucona do Wisłoka. Jak można zaobserwować aktualna pogodę, niestety Marzanna chyba nie dopłynęła do morza, bo zima trzyma… Samorząd szkolny dziękuje klasie 1C wraz z wychowawczynią panią K. Ossowską za przyniesienie materiałów na Marzannę.

„Odkryj świat z Poznaj Światem” – sukces naszych geografów

XIV Międzyszkolny Konkurs Geograficzny „Odkryj świat z Poznaj Światem”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, w dniu 22 marca 2017 został rozstrzygnięty! Nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:
II miejsce – Dominika Gołda – IIB (73 pkt)
V miejsce – Justyna Bury – IIB (68 pkt)
XXIII miejsce – Beata Czarnik, Mateusz Steczkowski – IIB (55 pkt)
XLVIII miejsce – Bartosz Barć – II B (19 pkt)
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestniczy musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi ogólnej wiedzy z wybranych państw Europy. Druga część konkurs dotyczyła między innymi lokalizacji na mapie konturowej Polski miejsc opisanych w artykułach z miesięcznika Poznaj Świat od stycznia do listopada 2016 r.
Po części pisemnej konkursu wszyscy uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami zostali przewiezieni na Stare Miasto w Krośniegdzie uczestniczyli w grze zespołowej „Rozpoznaj i znajdź obiekty na krośnieńskim Rynku”.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bez paniki - rak piersi to nie wyrok!

Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Oznacza to ponad 17 000 zachorowań rocznie. Na raka piersi każdego roku umiera około 5 500 kobiet - przede wszystkim z powodu zbyt późnego wykrycia zmian. To możesz być Ty, Twoja mama, babcia lub nawet tata czy chłopak. Nowotwór nie oszczędza nikogo!
Problem ten dotyka coraz młodsze osoby. Profilaktyka i działania podnoszące świadomość społeczną w zakresie tego schorzenia to najważniejszy aspekt walki z chorobą. Dlatego w naszej szkole w porozumieniu z firmą Avon zorganizowaliśmy krótkie szkolenie dla uczniów przeprowadzone przez panią Anetę Osypankę. Zmiana wykryta wcześnie daje 100% szans na wyleczenie. Na szczęście można samemu dbać o zdrowie wykonując comiesięczne samobadanie piersi a dodatkowo zachęcać do niego inne osoby. Strach to wielki sprzymierzeniec raka piersi.
Nie każda zmiana w piersiach oznacza nowotwór.

Ogólnopolski Dzień Matematyki 2017

16 marca 2017 roku w czwartek w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Matematyki. W naszej szkole to wydarzenie odbyło się po raz pierwszy. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce (co roku 12 marca) jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl. 12 marca w tym roku przypadał w niedzielę, dlatego Dzień Matematyki zorganizowaliśmy nieco później. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

To już pewne - jest finał Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, po weryfikacji prac z wszystkich dotychczasowych etapów olimpiady, Agata Froń z klasy II E została zakwalifikowana do udziału w etapie centralnym OLiJP, a osiągnięty przez nią wynik ulokował ją na wysokim, 50. miejscu ogólnopolskiej listy rankingowej.
Życzymy sukcesów podczas olimpijskich zmagań w Warszawie, które będą miały miejsce w dniach 5-8 kwietnia.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10178 179 następna »