Harmonogram X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka 2018” organizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Uwaga!
Konkurs odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godz.14.00

Prosimy uczniów o zapoznanie się z harmonogramem konkursu
i przybycie na godz. 14.00 do wyznaczonych sal, a także zaopatrzenie się
w czarny długopis.

Podsumowanie VI Dyktando Niepodległościowego „Po polsku o historii”

– sukces uczniów naszego liceum

Historia udziału Liceum Ogólnokształcącego w projekcie krakowskiej Fundacji „Zawsze Warto” i Stowarzyszenia Polonistów swój początek ma jeszcze w roku 2017, kiedy to współorganizowaliśmy I Powiatowe Dyktando Patriotyczne. Wówczas to zostaliśmy poproszeni przez Pana Marka Kondziołkę – przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Rzeszowie o przemyślenie możliwości zaangażowania w projekt fundacji i – w konsekwencji – realizację we współpracy z Podkarpackim Kuratorium Oświaty VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Pomimo obaw, onieśmieleni rozległością przedsięwzięcia, uznaliśmy, iż warto wykorzystać doświadczenia i staliśmy się wojewódzkim partnerem projektu, po raz pierwszy realizowanego na Podkarpaciu (oprócz województwa podkarpackiego uczestniczyły w nim szkoły z Lubelszczyzny, Małopolski, Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska).

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 20.11.2018 r. o godz. 800 w sali A17 odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców z Liceum Ogólnokształcącego.
Chętni uczniowie LO mogą zapisywać się u  nauczycieli wychowania fizycznego do 19.11.2018 tj. poniedziałku (zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko oraz klasę). Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Gorąco zapraszamy!

Nauczyciele wychowania fizycznego

Sherlock Holmes and a stolen work of art

- Sherlock Holmes na tropie zaginionego dzieła sztuki 26 października 2018 r.

Pod tym hasłem nauczyciele języków obcych Liceum oraz uczestnicy projektu Erasmus+ W drodze do Europy zorganizowali wydarzenie ogólnoszkolne, skupione wokół promocji języków obcych i kultury różnych krajów europejskich.
Z tej okazji szkoła stała się mapą Europy, a różne klasopracownie ośrodkami poszczególnych krajów i miast europejskich oraz różnorodnych zagdnień i aspektów kulturowych. Wydarzeniu nadano formę gry miejskiej – turnieju, w którym drużyny uczniów złożone z reprezentacji różnych klas odbyły ekspresową podróż po Europie, czyli odwiedziły wyznaczone miejsca na terenie całej szkoły. Wykonując po drodze różnorodne zadania o tematyce językowo-kulturowej, uczniowie mieli ostatecznie dotrzeć do zaginionego dzieła sztuki.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund

odbędzie się w środę 14 listopada 2018 o godz.13:10-14:00
Zapraszamy uczniów klas pierwszych do sali A7, natomiast uczniowie klas drugich i trzecich proszeni są o przyjście do  sali A10a.
Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam jak najlepszych wyników!
Nauczyciele języka niemieckiego
13.11.2018

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10217 218 następna »