Spotkanie w Bibliotece Austriackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego

19 kwietnia 2024 r. grupa uczniów z kl. 2C pod opieką nauczycielek - pani Joanny Wnęk i Katarzyny Rykały wzięła udział w warsztatach językowych pt. "Wiedeńska kultura kawiarniana: Wiedeń pachnący kawą - szkolenie praktyczne".
Zajęcia odbywały się w ramach cyklu "Wiosenne Dni Kultury Austriackiej i Języka Niemieckiego" w Bibliotece Austriackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Uczniowie zgłębili wiedzę na temat kawiarni wiedeńskich i kultury kawowej Austrii, dowiedzieli się m. in., że w Wiedniu jest 500 kawiarni a przeciętny mieszkaniec tego kraju wypija dziennie 0,6 l kawy co daje ok. 221 l rocznie !

Dziewczyny miały możliwość własnoręcznie przygotować i degustować kawę po wiedeńsku, tę z dodatkiem bitej śmietany i czekolady, bo jak się okazuje jest ok. 20 odmian kawy serwowanej w Austrii.

Spotkanie miało charakter edukacyjny, wszyscy bawili się wyśmienicie popijając aromatyczną kawę…
Katarzyna Rykała