Rynek pracy dla przyszłych absolwentów

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Strzyżowie i Punktu Pośrednictwa Pracy w Strzyżowie, które odbyły się w dniach 20 i 23 lutego 2017 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie. W trakcie zajęć przedstawiona została obecna sytuacja oraz kierunki zmian na rynku pracy zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Omówiona również została oferta Powiatowego Urzędu Pracy i Punktu Pośrednictwa Pracy skierowana do przyszłych absolwentów szkoły.
Mimo że uczniowie klas maturalnych pragną poszerzać wiedzę, podejmując studia na uczelniach wyższych, mają świadomość, jak ważne jest zdobycie doświadczenia zawodowego i kwalifikacji praktycznych dla właściwego funkcjonowania na rynku pracy. Główna uwaga uczniów skierowana była na możliwość podjęcia stażu oraz zdobycia kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w kursach zawodowych.
Liceum Ogólnokształcące prowadzi stałą współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Strzyżowie i Punktem Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy, m.in. poprzez konsultacje, organizowanie zajęć oraz realizowanie projektów dla młodzieży.
DORADCA ZAWODOWY: Regina Pelczar
09.03.2017