„Symulacja rozprawy sądowej – świadomość prawna młodych Polaków”

W dniu 18 kwietnia 2011r. o godz. 9:30 w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie odbędzie się finał projektu „Symulacja rozprawy sądowej – świadomość prawna młodych Polaków”. Projekt realizowany w ramach programu „Projektor – wolontariat studencki” będącego częścią działania Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Barka” w Błażowej. Program „Projektor – wolontariat studencki” sponsorowany jest z funduszy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem projektu jest zwiększenie świadomości prawnej uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie i zainteresowanych tematem mieszkańców Gminy i Miasta Strzyżów.
W trakcie finału akcji młodzież LO w Strzyżowie przedstawi przygotowaną symulację rozprawy sądowej. Ma również na celu pogłębienie wiedzy w zakresie problematyki pracy Parlamentu Europejskiego oraz zbliżającej się półrocznej prezydentury Polski w Unii Europejskiej. Kolejnym celem jest przybliżenie problematyki pracy polskich parlamentarzystów oraz odwiedzenie Parlamentu RP na zaproszenie Pani Poseł Renaty Butryn. Liderem projektu jest Dawid Mikołaj Szczepankiewicz – absolwent LO w Strzyżowie, student I roku prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Program objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Projekt objęty honorowym patronatem Elżbiety Łukacijewskiej – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Renaty Butryn – Poseł na Sejm RP.

Mottem działań Fundacji są słowa Jana Pawła II:
„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.
14.04.2011