PoczytajMy

Czytanie jest fajne, czyli o ciekawych formach rozwijających czytelnictwo wśród dzieci realizowanych przez uczestników programu PoczytajMy.
Młodzież LO po raz kolejny wykazała duże zainteresowanie pracą na rzecz rozwoju zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Praca metodą projektu skupia uczniów w zespoły, które podjęły trud przygotowania krótkich ciekawych form rozwijających zainteresowania czytelnicze - teatralnej, popularyzujących czytanie tekstów obcojęzycznych.
Współpraca z biblioteką pedagogiczną w tym zakresie zaowocowała przygotowaniem w formie teatru kamishibai opowiadania zawierającego elementy biblioterapii. Grupa uczniów kl. 1D uczestniczyła w prezentacji tej formy wśród przedszkolaków. Uczennice z kl 1C wraz z nauczycielem j. angielskiego opracowały anglojęzyczną wersję tekstu pt. Jack & the Beanstalk, którą zaprezentowały uczestnikom zajęć świetlicowych w szkole podstawowej nr1. Uczniowie realizując program PoczytajMY przygotowują kolejne ciekawe, propozycje dla dzieci, które zaprezentują podczas kolejnych spotkań, a łączą one w sobie naukę i zabawę.
I.Nowicka
20.12.2016