Nasz Wolontariat- przestrzenią czynienia dobra.

W odpowiedzi na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w dniu 6 grudnia 2016 roku wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat -przestrzeń czynienia dobra”, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie-Jasionce.
Wydarzenie to zgromadziło liczną rzeszę uczniów wrażliwych na potrzeby innych ludzi, ich opiekunów, reprezentantów stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji propagujących ideę wolontariatu.
Podczas konferencji byliśmy uczestnikami interesujących wykładów, dyskusji panelowych, a także debaty oksfordzkiej.
Zostaliśmy również poproszeni o zaprezentowanie naszych doświadczeń w działalności na rzecz potrzebujących na różnych płaszczyznach. Przygotowaliśmy film przedstawiający naszą działalność wolontaryjną, prezentację multimedialną, fotogalerię oraz ekspozycję obrazującą nasze działania. Nasza „wystawa” odwiedzana przez uczestników konferencji cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wyraz temu oddają liczne rozmowy odwiedzających z naszymi wolontariuszami, relacje fotograficzne, wyrazy uznania i podziękowania, plany na wspólnej działania.
Atmosfera tego spotkania mocno motywuje nas do kontynuacji działalności wolontaryjnej, inspiruje do poszukiwania nowych form działalności i propagowania idei wolontariatu wśród naszych uczniów.
B. Modliszewska
13.12.2016