Bramy wiedzy i mądrości są zawsze otwarte…

Takie hasło towarzyszyło tegorocznemu spotkaniu Dyrekcji i Nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie z  uczniami osiągającymi najlepsze wyniki w nauce, laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz ich Rodzicami .To będące już tradycją szkoły spotkanie odbyło się 28 kwietnia w auli strzyżowskiego liceum. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wicestarosta pan Jan Stodolak, Przewodnicząca Komisji Edukacji pani Małgorzata Książek , a także przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły pan Andrzej Włodyka – przewodniczący i pani Małgorzata Salwa – członek Zarządu. Mury swojego Liceum ponownie odwiedził też Łukasz Żydzik – Absolwent Roku 2015  i medalista Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej, obecnie student I roku Collegium Medicum UJ w Krakowie.
Wszyscy mogli zobaczyć, usłyszeć i jak co roku, przekonać się, że strzyżowskie Liceum pomaga otwierać bardzo szeroko bramy wiedzy i mądrości. Ci, którzy pragną przez nie przejść, mogą liczyć na pomoc przyjaźnie nastawionej i bardzo dobrze wykwalifikowanej kadry. Dowodem tego są osiągnięcia naszych uczniów w nauce, a także w olimpiadach i konkursach w wielu dziedzinach – a jest ich niemało. W tym roku listy gratulacyjne z rąk Dyrekcji Szkoły , przedstawicieli Starostwa i Rady Rodziców odebrały 63 osoby. Otrzymały one także Rocznik Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. A oto niektórzy spośród wyróżnionych uczniów , ci którzy uzyskali najwyższą średnią ocen i najlepsze wyniki w konkursach uzyskali:
- Tomasz Leśniak – średnia ocen 5,38; finalista zawodów II stopnia 62 Olimpiady Chemicznej; wyróżniony w finale Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza; finalista 52 Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Prof. Swinarskiego
- Szymon Ossowski – średnia ocen 5,18
- Gabriela Klecha – średnia ocen 5,18
- Dawid Birówka – średnia ocen 5,13; stypendysta Prezesa Rady Ministrów
- Renata Drozd – średnia ocen 5,12
- Dominika Gołda – średnia ocen 5,06; laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady „ O Diamentowy Indeks AGH” – geografia
- Aleksandra Urban – średnia ocen 5,06
- Ewa Kozub – średnia ocen 5,0
- Krzysztof Kaczkiełło – finalista eliminacji centralnych XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Za tymi osiągnięciami stoi ogromna praca uczniów i ich nauczycieli. Tę właśnie pracę, a także trud włożony w wychowanie dzieci podkreślili gratulujący zebranym Dyrektor Liceum i Pan Starosta. Wyróżniony za swoje osiągnięcia został także Łukasz Żydzik. Otrzymał ufundowaną przez Starostwo statuetkę Absolwenta Roku będącą miniaturą rzeźby Adama Mickiewicza umieszczonej na dziedzińcu Liceum oraz stetoskop ufundowany przez Radę Rodziców.
Spotkanie uświetnił występ zespołu artystycznego Szkoły. Jak zwykle pięknie , profesjonalnie, wesoło, ale tym razem jeszcze bardziej sentymentalnie, młodzi artyści zaprezentowali swoje wielkie umiejętności. Sentymentalnie, bo to tegoroczni absolwenci, czyli ci, którzy żegnają mury swego Liceum. Nie obyło się więc bez łez, bo jak mówili: ”Tę szkołę się kończy, ale się z niej nie odchodzi ”. Wielkie podziękowania złożyli na ręce pani mgr Violetty Wietechy, która przez wszystkie lata była ich opiekunem. Do tych podziękowań przyłączył się również Pan Dyrektor, który podkreślił ogromny wkład pracy tej grupy młodych artystów i ich prowadzącej w życie Szkoły i środowiska.
Wśród wesołych rozmów, słów podziękowań i gratulacji, ten kwietniowy wieczór wszyscy spędzili w miłej i uroczystej atmosferze.
Barbara Śliwa
29.04.2016