GRA MIEJSKA „eLO STRZYŻÓW”

11 marca br. w naszym liceum odbył się finał działań SU w ramach praktycznej olimpiady „Zwolnieni z teorii” – Gra Miejska „eLO Strzyżów”. W wydarzeniu udział wzięło jedenaście 5-osobowych zespołów, w których skład weszli koledzy z gimnazjów (cztery zespoły ze Strzyżowa i Godowej) nasi absolwenci, drużyna nauczycieli i oczywiście uczniowie. Po krótkim wstępie, w którym omówiono zasady, wszystkie drużyny „rzuciły się”w różne zakamarki naszej szkoły. Każdy zespół otrzymał kartę z opisem własnej trasy do pokonania. Zadaniem zespołów było znalezienie dziewięciu punktów na terenie szkoły i rozwiązanie pozostawionych tam zadań. Dotyczyły one głównie patrona liceum, historii, czy ogólnych informacji o szkole, jej nauczycielach oraz znanych uczniach. Jednak uczestnicy nie potrzebowali żadnej wiedzy „książkowej”, odpowiedzi na wszystkie pytania mogli znaleźć – wystarczyła odrobiny sprytu i kreatywności.
Zadaniem uczestników było np. układanie puzzli – zdjęcia naszej społeczności szkolnej, zdobycie „tajnych” informacji od p. Mariusza, rozwiązywanie quizów, krzyżówek z użyciem różnych wskazówek, tworzenie wierszyka o szkole, robienie zdjęć z Mickiewiczem w różnej postaci czy określenie współrzędnych geograficznych naszego liceum. Wszyscy podeszli do działania z wielką determinacją, każdemu zależało na zwycięstwie, jednak patrząc na miny uczestników, nie zapomnieli o najważniejszym – dobrej zabawie.
Po około 60 minutach na mecie zaczęły pojawiać się pierwsze zespoły. Zwyciężyli najszybsi:
I miejsce: Chiński Zwiad (Mateusz Stępień, Tomasz Wietecha, Szymon Ossowski, Kamil Strzępek, Adam Salwa), mieszany zespół absolwentów z uczniami 3C
II miejsce: Dzik TEAM (Mateusz Boruta, Kamil Haligowski, Kacper Zamorski, Tomasz Myćka, Adrian Basamania) uczniowie 2C
III miejsce: Gumisie (Aleksandra Wójtowicz, Katarzyna Skura, Magdalena Patryn, Adrianna Góra, Katarzyna Wawrzonek) uczennice 1C.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom!
    Naszą szkolną grę miejską udało się zorganizować dzięki pomocy wielu osób i instytucji, dlatego pragniemy serdecznie podziękować wicestaroście strzyżowskiemu panu Janowi Stodolakowi za objęcie akcji honorowym patronatem, burmistrzowi miasta i gminy Strzyżów panu Mariuszowi Kawie również za objęcie akcji honorowym patronatem oraz wsparcie materialne. Dziękujemy również naszym sponsorom, a byli to: Firma POL-RVS, Zakład Masarsko–Wędliniarski Cz. Fiołek, Przedsiębiorstwo REMBUD, Lisak SC Biuro Rachunkowe, Agencje reklamowe MIDAS i KreActive. Słowa podziękowania kierujemy także do mediów: New Film Factory, czasopism: „Waga i Miecz” i „Super Nowości” radia WAWA i ESKA Rzeszów, portalowi naszemiasto.pl oraz telewizji internetowej iTVPołudnie. Dziękujemy także wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wydarzenia: paniom z biblioteki pedagogicznej, szkolnego ośrodka kariery, bibliotekarzom szkolnym, panu Mariuszowi oraz dużej rzeszy szkolnych wolontariuszy. Doceniamy każde miłe słowo, opinię i wskazówkę na przyszłość.
14.03.2016