XIII Podkarpacka Konferencja Edukacyjna

W dniu 15.IV.2015r. grupa uczniów z klas 1B, 2C i 3C uczestniczyła w XIII Podkarpackiej Konferencji Edukacyjnej i Warsztatach na rzecz zrównoważonego rozwoju, która odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim w auli Wydziału Biologiczno- Rolniczego na Zalesiu.
Trwa Dekada Różnorodności Biologicznej (ogłoszona przez UNESCO na lata 20011- 2020), której celem jest wdrażanie konkretnych rozwiązań opartych na idei zrównoważonego rozwoju w codziennych działaniach. Temu zagadnieniu poświęcony był wykład p. prof. dr hab. Joanny Kosteckiej- przewodniczącej Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej.
Kolejna część konferencji była dla nas szczególnie miła- odbyło się w niej wręczenie dyplomów gratulacyjnych i nagród laureatom etapu okręgowego XLIV Olimpiady Biologicznej. Wśród nich znalazł się nasz uczeń klasy 3C Łukasz Żydzik. W zawodach okręgowych, spośród 44 uczniów szkół Podkarpacia, Łukasz zajął IV miejsce i tym samym znalazł się w gronie 91 najlepszych zawodników w Polsce zakwalifikowanych do III etapu Olimpiady. W dniach 25- 27.04.2015 przystąpi w Warszawie do zawodów centralnych Olimpiady Biologicznej. Gratulując Łukaszowi dotychczasowych osiągnięć, życzymy Mu powodzenia w dalszych zmaganiach olimpijskich i mocno trzymamy kciuki!
W ostatniej części konferencji zaprezentowane zostały propozycje tematyki badawczej do wykorzystania przez uczniów zamierzających w przyszłości wziąć udział w Olimpiadzie Biologicznej.
W części warsztatowej spotkania, omówione zostały cechy dobrze przygotowanej pracy badawczej olimpijczyka.
    Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród młodzieży jak i nauczycieli z Podkarpacia.
18.04.2015