VI Powiatowy Konkurs Kultury Europejskiej

10 kwietnia odbyła się w Zespole Szkół w Czudcu kolejna edycja Konkursu Kultury Europejskiej, nad którym honorowy patronat objął Wicestarosta Powiatu Strzyżowskiego Jan Stodolak.
Uczestnikami konkursu mogli być zarówno uczniowie z gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych.
Jury oceniało językowe zmagania wykonawców w dwóch kategoriach recytacji i śpiewu.
Zgodnie z regulaminem uczestnicy konkursu prezentowali jeden utwór w języku krajów Unii Europejskiej, a drugi w języku polskim.
Na scenie Zespołu Szkół w Czudcu wystąpili uczniowie naszej szkoły.
Najlepszym solistą okazał się Łukasz Baran z klasy 2C, który świetnie wykonał w języku angielskim utwór „ All of me”, natomiast w kategorii zespoły wspaniale wypadł i zajął pierwsze miejsce nowo powstały duet z klasy 2C
Martyna Materna i Szymon Ossowski, którzy zaprezentowali w języku niemieckim przebój „Ich will nie erwachsen sein”, ale zgromadzonej publiczności szczególnie podobał się w ich wykonaniu znany utwór Grzegorza Turnaua „Bombonierka” Sukces jest także zasługą dwóch akomponiatorów Weronoki Zając i Michała Wolana z klasy 2C.
W kategorii recytacja wyróżniono Sylwię Drogoń również z klasy 2C za szczególnie wzruszającą interpretacje w języku polskim tekstu Leszka Możdżera „ Taxi”.
*zdjęcie pochodzi ze strony www.zs-czudec.itl.pl
Opiekunami uczniów byli nauczyciele języków obcych:
Beata Wójcik, Danuta Włodyka i Joanna Wnęk.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!
J.Wnęk
17.04.2015