"Aktywność lokalna młodzieży - działalność społeczna i samorządowa”

W dniu 19 marca br. w Galerii Miejskiej w Strzyżowie młodzież naszego Liceum wzięła udział w spotkaniu z panem Łukaszem Kosiedowskim, p.o. Naczelnika Wydziału Prawa Administracyjnego i Ochrony Zdrowia w Zespole Prawa Administracyjnego i Gospodarczego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Tematem spotkania była „Aktywność lokalna młodzieży - działalność społeczna i samorządowa”. Celem spotkania było przekazanie młodzieży pozytywnych wzorców oraz motywacji do podejmowania zwiększonej aktywności w samorządach szkolnych oraz organizacjach pozarządowych. Sposoby aktywizacji oraz formy udziału młodych ludzi w samorządzie szkolnym oraz życiu lokalnych społeczności omówił Dawid Szczepankiewicz - Ambasador Rzecznika Praw Obywatelskich. Pan Łukasz Kosiedowski omówił procedurę postępowania Rzecznika Praw Obywatelskich oraz sposoby składania wniosków do Rzecznika.
B.Modliszewska
26.03.2015