„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

6 marca 2015 roku to dzień, w którym nasze Liceum otworzyło swoje drzwi dla całej rzeszy gimnazjalistów stojących przed trudnym wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Zaprezentowaliśmy wszystko to, z czego możemy być dumni – a jest tego niemało.
Pasjonaci w swoich dziedzinach – nasi młodzi fizycy, chemicy, biolodzy, geografowie - pod czujnym okiem swoich nauczycieli, z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzali doświadczenia, prezentowali to, jaką wiedzę można tu zdobyć, w jak atrakcyjny sposób można się tu uczyć. Goście mogli wziąć też udział w interaktywnych zajęciach języka angielskiego w pracowni wyposażonej w sprzęt multimedialny i cyfrowy modem słuchawkowy. Nasi szkolni artyści, jak zwykle świetnie, powiedzieli, zagrali, zaśpiewali i rozbawili publiczność – a ta była bardzo liczna. Gościliśmy uczniów i ich nauczycieli z gimnazjów w Strzyżowie, Dobrzechowie, Stępinie, Frysztaku, Żyznowie, Żarnowej, Grodzisku, Godowej. Przyjechali też gimnazjaliści z Wiśniowej i Czudca – łącznie ok. 300 osób. Ważnym punktem spotkania była rozmowa gimnazjalistów z uczniami naszej szkoły, bez udziału nauczycieli. Padło wiele pytań i wiele odpowiedzi - spontanicznych, prawdziwych, bez koloryzowania.
Doceniamy to, że przyjechaliście do nas, że mogliście zobaczyć naszą Szkołę, przyjrzeć się temu, co wypełnia nasz dzień, temu, jak się uczymy i jak potrafimy się bawić. Świat oferuje wiele, jaki będzie Wasz wybór, pokaże czas. Mamy jednak nadzieję, że zobaczyliście, iż nie trzeba daleko szukać, bo nasze Liceum to miejsce mające swój niepowtarzalny charakter i atmosferę – nie tylko naukową, ale taką przyjazną, rodzinną. Tu naprawdę można się wiele nauczyć, stąd startując, można naprawdę sięgnąć szczytów. Zapraszamy.
Barbara Śliwa
10.03.2015